Bezpečné produkty pro použití na svědící pokožce na obličeji

Albolene

Mnoho výrobků na trhu tvrdí, že potlačuje svědění. Bohužel ne všechny produkty ulevují všechny svrběky. Podle klinické kliniky Mayo existuje více než 100 známých příčin pruritu, běžně známých jako svědění, a mnoho z nich může ovlivnit pokožku obličeje. Ty zahrnují virové infekce (např. Herpes), parazitní infestace (roztoče, vši, kousání komárů), kontakt se škodlivými látkami (jedovatý břečťan, otravný sumac, drsné chemikálie), nemoci (ekzém, psoriáza) (Extrémní teploty, sušení větru, spálení sluncem).

Pleťové krémy Aveeno s hydratačním krémem

Jakmile jsou vyloučeny všechny nemoci, infekce, zamoření a další škodlivé příčiny, které vyžadují lékařskou péči, podle Mayo Clinic je suchá kůže nejčastější příčinou svědění. Suchá kůže se vyskytuje, když mazové žlázy v kůži podprodukují kožní mazu, olej, který maže a chrání kůži a vlasy. Suchá kůže se liší od dehydratované pokožky, která je důsledkem ztráty vody nebo vlhkosti v pokožce. Albolene je na trhu již více než 100 let. V roce 2009 publikovala Dr. Zoe Diana Draelos výsledky klinického hodnocení, které provedla Albolene proti léku na předpis, Mimyx. Mimyx, běžně předepisovaný k léčbě ekzému (chronická kožní onemocnění, která způsobuje zánětlivou, suchou, svědící kůži), prodává za více než 100 dolarů na 140g tubu. Albolen stojí méně než 10 dolarů za 1/2-lb. Jar. Dr. Draelosová studie dospěla k závěru, že Albolene je stejně účinný při léčbě mírného až středně závažného ekzému jako mnohem dražší Mimyx. Albolene obsahuje minerální olej, vazelínu a parafin. Tyto složky jsou okluzivní látky. Vytvářejí tenký film na pokožce, který zabraňuje transepidermální ztrátě vody. Jinými slovy zabraňuje odpařování vlhkosti z pokožky.

Eucerin zklidňující krém na obličej

Lékaři na univerzitách v Římě a v L’Aquila v Itálii provedli klinické hodnocení Aveeno Skin Relief Moisturizing Lotion k určení účinnosti tohoto přípravku při léčbě svědivé kůže. Aveeno, společnost, která byla dlouho známá pro použití koloidní ovesné kaše jako základ pro produkty péče o pleť zaměřené na zmírnění citlivé pokožky, zahrnovala mentol v tomto produktu. Výsledky studie, publikované v časopise Journal of Applied Research, ukázaly, že Aveeno Skin Relief Moisturizing Lotion nabízí “96% studovaných pacientů” dobrou snášenlivost a vynikající hydratační a protidrogové vlastnosti.

Produkty Exederm

Eucerin’s Soothing Face Cream je bezbarvý krém bez barviv, který byl prokázán v klinických studiích k ulehčení suché, svědivé kůže. Produkt dodává omega-6 mastné kyseliny, které se nacházejí ve večerní olejové révě a v hroznovém oleji.

Exederm vytváří pro ženy, kteří trpí ekzémy a jinými kožními poruchami způsobujícími svědění, bezbarvé, bez vůní, bez dráždivých přípravků. Předmětem ocenění Národním ekzémovým sdružením a EASE, ekzémem a citlivou kůží, tyto produkty hoji, hydratují a zvlhčují pokožku obličeje.