Červené námořní řasy fakta

Přehled

Večeře v tradiční čínské nebo vietnamské restauraci a pravděpodobně najdete červené mořské řasy v nějaké lahodné formě ve vašem menu. Vychutnejte si dobrou starou americkou zmrzlinu pro dezert a tam je také výňatek z červených mořských řas. Vědci na Univerzitě Maryland College of Chemical and Life Sciences identifikují více než 4000 druhů červených mořských řas, nebo Rhodophyta. Fotosyntetický červený pigment, phycoerythrin, jim umožňuje prosperovat v hlubokých vodách, kde je nedostatečné sluneční světlo.

Jídlo

Kelp, běžný název pro množství červených a hnědých listnatých mořských řas, byl základním jídlem, často nazývaným nori v Asii, po tisíce let. Výživáři na cajuncruiser.com nazývají červené mořské řasy moderní superfood a citují tradiční čínský lékařský učenec, psaní v 600 B.C., popisující jej jako “lahůdku vhodnou pro nejčestnějšího hosta, dokonce i pro samotného krále”. Zemědělci z japonských oceánů dokázali během posledních 300 let zdokonalit kultivaci nori. Kuchařka je připravována jako zeleninová polévka, populární salát a nakládaná do octa. Nativní obyvatelé státu Maine ve Spojených státech sklízejí určitý druh červených mořských řas nazývaných irský mech z podtladových vod podél pobřeží . Výzkumníci z univerzity v Marylandu uvádějí, že ranní obyvatelé Maine zjistili, že irský mech vařený s mlékem s vhodnými příchutěmi a cukrem vyrobil chutný želatinový dezert. Francouzští kuchařští umělci přijali tento proces do své kuchyně jako “blanc mange.” Kombinace mléčných bílkovin s polysacharidy z řas produkuje karagenan, obyčejné zahušťovadlo.Moderní použití zahrnuje zmrzlinu, šlehačku, čokoládové mléko, silné ovocné sirupy a mnoho dalších Farmaceutické gely, lotiony a zubní pasty také těží z karagenanu.

Medicína

Lékařští výzkumníci společnosti MedlinePlus v červenci 2010 popisují vědecké výzkumy tradičních asijských lékařských ctností připisovaných různým druhům červených mořských řas. Antibakteriální a antifungální aktivity, antikoagulační činidla, ředění krve, účinky a antioxidační hodnoty byly všechny podporovány tradičními praktickými lékaři. Tyto účinky byly zjištěny proměnlivé, někdy jen nepatrné stupně ve studiích na zkumavkách a některých laboratorních zvířatech, ale kontrolované studie u lidí jsou téměř zcela chybí. Některá protirakovinová aktivita je také pozorována v laboratorních testech, ale také zůstává u lidí nepotvrzená. Červené řasy obsahují proměnlivé, někdy i vysoké, množství jodu, které je užitečné tradičně k léčbě břichu, což je stavem štítné žlázy, o kterém je známo, že pochází z nedostatku jódu. Všechny tradiční lékařské použití červených mořských řas jsou klasifikovány jako “Nejasné vědecké důkazy pro použití”. Některé způsoby použití jsou známé jako nebezpečné. Obsah jódu řas je vysoce variabilní, je možné předávkování a je pravděpodobné, že dojde k interferenci se zavedenou terapií štítnou žlázou. Léčba rakoviny s neprokázanými tradičními prostředky v nepředvídatelných a potenciálně život ohrožujících. Nepokoušejte se používat červené nápady na ochranu mořských řas za jakýchkoli stavů bez pečlivé konzultace se svým lékařem.

Toxicita

Užijte si kulinářské umění a praktické aplikace červených mořských řas bez strachu. Obvyklá mylná představa je, že smrtelné “červené přílivy”, které občas překrývají zátoky a moře, zabíjejí mořský život a nemocní rybáře a koupající se, jsou způsobeny těmito užitečnými mořskými řasami. Americká střediska pro kontrolu nemocí, CDC, vysvětlují červené přílivy pro populaci, která je na moři. Červený příliv je způsoben vzácnými a výbušnými nárůsty nebo květy jednobuněčného mořského organismu nazývaného dinoflagellate, který změní vodu na červenou a vyzařuje silné toxiny do vzduchu a vody. Není to červená mořská řasa. CDC zjistila stopy trichlorethylenu, toxické chemické látky, která se průmyslově používala při odmašťování, uvolnila do vzduchu a subtropické oceánské vody některé druhy rhodofytů. Nicméně tyto částky jsou poměrně malé a vědci CDC nezjistili žádné špatné účinky, které lze připsat tomuto vydání, a nevydávaly varování.