Čisté ruční dezinfekční přísady

Přehled

Purell je jedním z nejčastěji používaných dezinfekčních prostředků na trhu. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je udržení čistých rukou jedním z nejlepších způsobů, jak předcházet onemocnění nebo infekci, a je tím nejlepším způsobem, jak zabránit šíření nemoci nebo infekce. Pokud není k dispozici teplá voda a mýdlo, CDC doporučuje používat čisticí prostředek na bázi alkoholu, jako je Purell. Purell ruční sanitizer je schopen zabít mnoho z bakterií a virů na vašich rukou pomocí pečlivé směsi aktivních a neaktivních složek.

Ethylalkohol

Hlavní účinnou látkou v dezinfekci ručníků Purell je ethylalkohol, který je primárním činidlem zabíjejícím klíčky u většiny dezinfekčních prostředků. Podle společnosti Purell je jedním z hlavních přínosů použití alkoholu nad jinými bakteriemi zabíjejícími bakterie, že bakterie nebyly schopny vytvořit odolnost vůči ethanolu. To znamená, že bez ohledu na to, jak často používáte produkt, bakterie i nadále umírají.

Isopropylalkohol

Isopropylalkohol je také agens zabíjející klíčky. Přestože je procento izopropylalkoholu mnohem menší než ethylalkohol, oba společně pracují, aby vaše ruce byly bez bakterií a virů, které způsobují infekci a nemoci.

Carbomer

Carbomer je běžná složka používaná k výrobě gelových roztoků. Karbomer se přidává do vody v Purell proséváním. Jak se karbomer spojuje s vodou, vytváří nepenící gel.

Tokoferylacetát

Tokoferylacetát je forma vitamínu E rozpustného v tuku. Obvykle se používá v kožních výrobcích jako antioxidant a zvlhčovač. Jeho zvlhčující vlastnosti mohou pomoci vyrovnat účinek sušení, který může k pokožce způsobit ethanol.

Glycerin je další běžnou složkou pokožky. Funguje dvěma způsoby – jako zvlhčujícím prostředkem na pokožku, který absorbuje vlhkost ze vzduchu a usnadňuje šíření Purell na kůži.

Glycerol

Propylenglykol

Propylenglykol je hydratační látka, která funguje podobně jako glycerin. Tato složka vytáhne vlhkost ze vzduchu a ukládá ji do horních vrstev pokožky, což pomáhá udržet pokožku v suchu.

Isopropyl myrisát pracuje na zesílení konzistence gelu Purell. Také působí jako změkčovadlo, aby se zabránilo pocitu, že je produkt mastný.

Isopropyl Myrisate