Čisté vyčištění vedlejších účinků

Přehled

Pure Cleanse je vnitřní čisticí prostředek, který tvrdí, že detoxikuje tlusté střevo a pomůže vám zhubnout. Je k dispozici ve formě tobolek a užíváte ji několikrát denně. Přísady jsou uvedeny na internetových stránkách, kde se prodává Pure Cleanse a zahrnují plevel psyllium, kořen zázvoru, kořen rebarbory, senna list a jablečné vlákno. Všech pět má buď projímavé nebo trávicí vlastnosti, které jsou zaměřené na vyčištění vašeho těla. Existují vedlejší účinky spojené s čisticími prostředky na tlusté střevo, jako je Pure Cleanse, které jsou podporovány k detoxikaci vašeho těla. K dnešnímu dni neexistují žádné vědecké důkazy, které by prokázaly přínosy čištění dvojtečky pro odstranění toxinů z vašeho těla. Měl byste používat přípravek na čištění těla, jako je Pure Cleanse, pod dohledem vašeho poskytovatele zdravotní péče.

Dehydratace

Mnoho zdravotníků se domnívá, že není nutné detoxikovat vaše tělo čisticími prostředky na tlusté střevo. Říkají, že vaše tělo se přirozeně zbaví bakterií a jiných odpadních látek prostřednictvím trávicího systému. Lékaři se obávají, že čisticí prostředky na tlusté střevo dokážou vaše tělo dehydratovat, protože tyto produkty mění váhu elektrolytů. To je závažnější, pokud máte stávající stavy, jako jsou problémy s ledvinami nebo srdcem.

Interakce s léčivy

Podle Lékařského centra v Marylanské univerzitě existují známá interakce mezi některými léky, které užíváte, a produkty s vysokým obsahem vlákniny, jako je Pure Cleanse. Mohou ovlivnit vstřebávání léků nebo změnit účinnost léku při léčení stavů, jako jsou záchvaty, cukrovka, vysoký cholesterol a srdeční problémy. Vláknina z jídla, která je součástí vaší denní stravy, pomáhá správně fungovat trávicí systém. Většina lidí nedosahuje dostatečně doporučených 25 až 30 g denně ve své stravě, ale měla by se pokusit dostat to prostřednictvím potravinových zdrojů.

Vstřebávání

Klinika Mayo říká, že laxativní produkty, jako je Pure Cleanse, mohou interferovat s absorpcí vaší stravy i léků a že při rozšířeném užívání může ovlivnit hladinu elektrolytu ve vašem těle. Elektrolyty ovlivňují vaše svaly, srdce, nervy a další procesy těla. Laxative složky mohou také produkovat vedlejší účinky, jako jsou křeče, žaludeční nevolnost, nevolnost, průjem, bolest v krku a dokonce i pocity mdloby. Neexistuje žádný vědecký důkaz, že používání laxativních produktů “detoxikuje” vaše dvojtečka.

Metabolismus

Když používáte čistící přípravek, jako je Pure Cleanse, obzvláště pokud ho používáte při hubnutí, možná se budete cítit hlad po krátkou dobu, protože vaše tělo potřebuje čas na přizpůsobení. Doba strávená pocity hladu se bude lišit od člověka k člověku. Můžete se také cítit unaveni a potřebujete spát víc než obvykle, protože se můžete setkat s nižšími úrovněmi energie. Váš metabolismus může být zpomalen, pokud budete konzumovat méně jídla a to může přispět k pocitu únavy. Byly studovány programy očisty tlustého střeva pro snížení tělesné hmotnosti, i když vědci dosud neprokázali, že budou fungovat.

Přívrženci čističů tlustého střeva pro detoxikaci říkají, že vaše tělo potřebuje očistu, protože je vystaveno tolika chemikáliím a toxinům každý den. Věří, že očista přípravky jako Pure Cleanse odstraní tyto toxiny a zlepší vaše celkové zdraví. Dosavadní výsledky výzkumu nebo klinických studií nejsou vědecké, že je to pravda. Ačkoli přípravek Pure Cleanse nehovoří o vedlejších účincích svého přípravku, dochází k hlášení, že se můžete setkat s příznaky, jako jsou bolesti hlavy, škody, špatný dech a zvýšený vůně těla.

Další vedlejší účinky