Cvičení na odolnost proti páskům

Přehled

Vaše gluteální svaly jsou složeny ze tří složek: gluteus maximus, gluteus medius a gluteus minimus – největší z nich je gluteus maximus. Pro vyvíjení těchto svalů je třeba provést cvičení s odolností nebo vážením. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použití odporového pásma. Tyto plastové pásky jsou tenké plastové fólie, které mohou přidat napětí k cvičení. To způsobuje, že vaše svaly pracují lépe, aby se dosáhlo pohybu, což vede k většímu budování svalů.

Pták ptáků

Začněte na všech čtyřech s vašimi rukama a koleny na šířce ramen. Hlava by měla být vyrovnána s vašimi rameny a zády s pánví v neutrální poloze. Umístěte odporovou pásku kolem pravé nohy tam, kde oblouk spočívá, a umístěte jeden konec pod každou ruku. Vezměte si hlubokou inhalaci, pak když vydechujete, zvedněte nohu v úhlu 90 stupňů. Zastavte, jakmile se vaše noha vyrovná se zbytkem těla a sevřete glutety, jakmile dosáhnete vrcholu pohybu. Držte pět sekund, poté vdechněte a vraťte se na podlahu. Opakujte 10krát, pokud jste začátečník, 15 pokud jste pokročilejší. Přepněte na druhou stranu a opakujte pro dvě až tři sady.

Ležící úpatí kyčlí

Když ležíte na své straně, volně propojte odporový pás kolem kotníků jednou nohou nad druhou. Stohujte boky na sebe a položte ruku do pohodlné polohy – buď na podlaze s hlavou spočívající nad ní, nebo s paží ohnutou a hlavou v ruce. Inhalajte před provedením cvičení, pak Vydechněte, když zvednete horní nohu směrem vzhůru, pokud můžete dosáhnout odporovým pásem kolem nohou. Měli byste cítit pohyb hlavně ve stranách svalových svalů. Vdechnout, abyste pomalu vrátili nohu do výchozí polohy. Proveďte 10 až 15 opakování a poté přepněte na druhou stranu. Proveďte dvě až tři sady.

Zvedání nohou vzad

Toto cvičení funguje současně se všemi třemi gluteálními svaly. Zatímco stojíte s nohama na rameni od sebe, volně propojte odporový pás kolem nohou. Pomalu zvedněte nohu směrem dozadu s kotníkem směrem ke zdi. Dosáhněte co nejvíce zpět, dokud odporová skupina neomezí váš pohyb na místo, kam nemůžete dosáhnout. Opakujte 15 až 20 krát a poté přepněte na druhou stranu. Proveďte dvě až tři sady tohoto cvičení.