Cvičení odporových skupin pro muže

Přehled

Většina mužů nepoužívá odporové pásy pro silový trénink, protože často nevidí jejich hodnotu nebo se domnívají, že tradiční volné závaží a hmotnostní stroje jim zesílí. Podle Juan Carlos Santana, ředitele Institutu lidských výkonů v Boca Raton na Floridě, trénink odporových skupin vyvíjí lepší excentrickou sílu (snížení síly), protože musíte ovládat napětí kapely, když se vrátíte na původní délku. Mělo by být součástí každého cvičení člověka vyvinout rychlost, stabilitu, sílu a sílu.

Push Matrix

Koncept tělesné matrice byl vyvinut fyzickým terapeutem Gary Grayem ze Institutu šedého, kde se cvičíte základním cvičením, jako je výpad nebo push-up, pohybujete se ve všech rovinách pohybu (sagitální, čelní, příčné). Tlačítkovou matici s odporem pásu spojujete stálý tlačný pohyb s dlouhým pohybem v různých směrech. Toto funguje celé tělo při vývoji správných pohybových vzorků a stability jádra. Zajistěte pás kolem stojaté háčky na sloupky a nastavte výšku bodu připojení na úroveň vašeho srdce. Táhni pryč od místa upevnění a uchopte oba konce pásku v každé ruce. Postavte se nohama spolu s laknami, které jsou zastrčené v blízkosti vašich žeber a ohnuty. Pak vystupte vpřed s levou nohou a vydechněte a tlačte obě ruce před sebe. Když krok ustoupíte, ucítíte, že vás kapela odtáhne zpátky. Ovládejte rovnováhu a pohyb při návratu do startovní pozice. Opakujte stlačení a vyhánění s protějšími a střídavými nohami na opakování. Proveďte 10 až 12 opakování pro jednu sadu. Pak postupujte k boční straně levou nohou, koleno a prsty směřující vpřed a tlačte dopředu oběma rameny. Vraťte se do výchozí pozice a proveďte to pravé. Alternativní nohy pro 10 až 12 opakování pro jednu sadu.

Pull Matrix

Tažná matice je opačným pohybovým vzorem tlačné matice a poskytuje stejné výhody. Postavte se k lanovému stroji a postavte se nohama trochu od sebe. Držte konce pásku oběma rukama a rukama protáhněte před sebou. Krok zpět a táhněte dohromady, vytlačte lopatky dohromady. Vraťte se do výchozí polohy a proveďte stejný postup pro opačnou nohu. Proveďte 10 až 12 opakování pro jednu sadu. Pak krok k boku a táhnout, používat stejný formulář jako matice. Proveďte 10 až 12 opakování pro jednu sadu.

Stacionární kotouč a zdvih

Oba cviky posilují vaše jádro a ramena pomocí odporového pásku, který je připevněn k háku na kabelovém kladkostroji. S rukojetí nastavenou v nejvyšší výšce držte konce pásku oběma rukama, protáhněte ji diagonálně přes hruď a zatlačte ji na opačnou stranu kyčle. Můžete to udělat, když stojíte nebo klečíte, je to zdvih, který je zrcadlovým obrazem řezacího kotouče, kde nastavíte rukojeť do nejnižší výšky. Vytáhněte pásek nahoru a diagonálně přes hruď a zatlačte ho nad opačným ramenem. Během cvičení nehýbejte trup, boky ani nohy. Proveďte 8 až 12 opakování na stranu pro 2 až 3 sady.