Cvičení pro reflexní cvičení

Přehled

Retrolistéza je relativně vzácná degenerativní porucha, která vzniká v dolní části páteře. Tento stav může v některých případech způsobit bolesti dolní části zad a dolní končetiny. Mnoho pánevních cvičení může pomoci zmírnit a snížit příznaky retrolistézy, podle Chiropractic Research Review. Tento stav způsobuje, že obratle se neshodují a působí tlak na vertebrální kotouče, což způsobuje bolest, potíže s pohybem a omezený rozsah pohybu. Fyzická terapie je často doporučována před chirurgickým přístupem. Učení několika základních cvičení, které pomohou zmírnit příznaky, mohou přinést výhody.

Manuální fyzikální terapie

Profesionální fyzikální terapeut může nabízet řadu pohybových cvičení pro pacienty s retrolistózou, které podle časopisu Spine mohou provádět buď v samostatné nebo asistované formě cvičení. Rozsah pohybových cviků pro dolní část zad může zahrnovat protahování, se zvednutými rameny nad rameny nebo drženými před hrudníkem, zatímco pacient provádí jemný sklonění bok po boku, podle Capital Health.

Pánevní plachty

Pánevní vycpávky nabízejí nízký dopad posilující cvičení dolní části zad, která se provádí vleže. Toto cvičení pomáhá uvolnit tuhé klouby a zmírnit bolesti způsobené různými stavy spodní části zad, jako je ischias a artritida. Cvičení také utáhne a posiluje spodní svaly břišní stěny a pánve. Lehněte si na podlahu se skloněnými koleny. Vytáhněte břicho směrem k podlaze a mírně skalní horní část pánve nahoru. Držte náklon asi 10 sekund a pak se uvolněte.

Dolní zadní role

Dolní zadní válečky pomáhají poskytnout úsek pro dolní část zad, ale před pokusem s nimi poraďte se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem. Možná nebudete schopni provést toto cvičení, pokud vaše retrolistéza způsobila středně těžké až těžké umístění dolních obratlů. Cvičení však může pomoci zmírnit bolest. Pomalu zvedněte kolena k hrudi a zapněte si ruce za kolena, říká Capital Health. Pomalu nechte své tělo otočit doleva a pak se vrátit do výchozí pozice. Odpočiňte na okamžik a pak se přesuňte doprava.

Hip Rolls

Zachování pevnosti a podpory pánevních a kyčelních kloubů je důležité pro osoby s diagnózou s nižším počtem páteře. Proveďte toto cvičení stojící nebo ležet v závislosti na vaší úrovni pohodlí. Držte se na židli nebo na zdi, abyste měli rovnováhu, přičemž jedna noha nesla většinu vaší váhy, druhé koleno bylo mírně ohnuté a míč nohy se dotkl podlahy. Držte kuličku pracovní nohy na podlaze a pomalu otáčejte kolenem směrem ven, pak směrem dovnitř.