Důvody pro získání tlustého břicha

Přehled

Tlustý břišní tuk má mnoho potenciálních příčin. Vaše genetika, pohlaví, strava, cvičební program nebo jeho nedostatek a úroveň stresu mohou přispět k nadměrnému nadměrnému břišnímu tuku. Můžete však změnit mnoho z těchto proměnných, abyste změnili současný stav. Zaměřte se na tyto prvky svého životního stylu, abyste změnili své tělo a dosáhli svých cílů v oblasti fitness.

Genetika

Uchovávání přebytečného břicha může nastat jako výsledek genetické predispozice. Nemusíte se však vzdát genetice. Tím, že změníte své stravovací a cvičební návyky, můžete bojovat proti vaší genetice a obrátit se, jak jsou vyjádřeny ve vašem fyzickém složení.

Třída skladování tuků u mužů

Tlustý břišní tuk se může také projevit jako důsledek ukládání tuku pro muže. Ženy mají tendenci distribuovat své zásoby mastných kyselin do boků, stehen a hýždí. Na druhé straně muži typicky ukládají tuky kolem střední části. Ženy však mohou také zobrazit skladování tuků u mužů, zejména během hormonálních změn spojených s menopauzou. Stejně jako u genetiky může být tato predispozice obrácena změnami životního stylu.

Celkový příjem kalorií

Nadměrné stravování nebo příliš mnoho kalorií může způsobit ukládání tuku v břiše. Váš kalorický příjem, snížený o denní spálené kalorie, určuje, zda uložíte tělesný tuk. Nicméně, ne všechny kalorie ukládat jako snadno. Například termický účinek bílkovin činí mnohem méně pravděpodobné, že budou skladovány než uhlohydráty nebo tuky, podle “The Abs Diet”.

Sacharidy

Primární zdroj paliva, karbohydráty našich těl, snadno se ukládají jako tělesný tuk při nadměrné konzumaci. Jakékoli sacharidy, které překračují množství, které spalujete nebo které používáte pro jiné tělové procesy, se mohou ukládat jako horní břišní tuk. Navíc konzumace rafinovaných sacharidů, jako je bílá rýže nebo mouka, zvyšuje pravděpodobnost ukládání tělesného tuku kvůli účinkům na hormon, inzulín, podle “The Burning Bible”.

Stejně jako uhlohydráty, přebytečné nasycené tuky se také snadno ukládají jako tělesný tuk podle “Bojte tuku”. Přepnutím těchto tuků na zdravé mononenasycené a polynenasycené tuky můžete snížit pravděpodobnost srdečních onemocnění a podpořit zdravou tělesnou hmotnost. Například nahradit nasycené tuky olivovým olejem, avokádem, ořechy a semeny nebo přírodním arašídovým máslem.

Stres může způsobit ukládání více břicha. Podle “The Abs Diet”, stresového hormonu, kortizolu zabraňuje spalování tuků a podporuje ukládání tuku v břiše. Chronický stres, špatná výživa a nedostatek spánku mohou tento účinek zvýšit, aby se zvýšil horní břišní tuk.

Jedna z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro snížení břišního tuku, je zapojení jak do rezistence, tak do kardiovaskulárního cvičení. Kombinace těchto dvou pomůže ztrátě břišního tuku a současnému budování svalů, což vede k lepším výsledkům, než byste dosáhli samotným kardio nebo váhovým tréninkem.

Nasycený tuk

Stres

Nedostatek cvičení