Důvody, proč nepít a řídit

Přehled

I přes právní iniciativy a veřejné vzdělávací kampaně zůstává řízení pod vlivem alkoholu vážným problémem ve Spojených státech. V roce 2008 bylo více než 1,4 milionu osob zatčeno pro DUI, ale podle údajů Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění toto číslo představuje méně než 1 procenta osobně hlášených incidentů s nepoškozeným alkoholem. V roce 2008 bylo při nehodách spojených s alkoholem zabito 11 773 lidí, což odpovídá jedné smrti každých 45 minut. Než se dostanete za volantem po několika málo, zvažte několik důvodů, proč byste neměli.

Právní sankce

Zákony týkající se řízení opilosti se liší od státu ke státu, ale řízení s koncentrací alkoholu v krvi 0,08 procenta nebo více je nezákonné ve všech 50 státech. Navíc zákony o nulové toleranci činí za neplatné, aby lidé mladší 21 let byli chyceni s jakýmkoliv jiným čtením než 0 na zkoušce dychové sondy. V 41 státech je pro osoby, které obdrží DUI, podle Institutu pro bezpečnost silničního provozu požadavek na řízení řidičského průkazu. Kromě toho více než polovina stavů vyžaduje, aby lidé, kteří obdrží DUI, instalovali na svých vozidlech zařízení na blokování zapalování po určitou dobu předtím, než je možné jejich obnovení obnovit. To je vedle pokut a soudních nákladů, které budou hodnoceny osobám odsouzeným k pití a řízení.

Zkrácené jízdní dovednosti

Alkohol poškozuje vaše motorické dovednosti, což znamená, že nebudete tak dobrý jako řidič opilý, jaký jste střízliví. Například, zraková ostrost je snížena o 32 procent, když jste opilí, a také periferní vidění je ovlivněno, podle Texas University v San Antoniu. Vnímání vzdálenosti a hloubky je také ovlivněno a lidé, kteří jsou opilí, také neslyší tak přesně, jako když jsou střízliví.

Reakční doba a soud

Alkohol působí jako tlumivý prostředek na centrálním nervovém systému. Díky tomu může výrazně zhoršit váš názor a reakční dobu – špatnou kombinaci, když jste za volantem. Ve skutečnosti lidé, kteří pili, mohou reagovat mezi 15 procenty a 25 procenty pomaleji, než když nepijí, podle Texaské univerzity v San Antoniu. Tento zpomalený reakční čas je často příčinou nehod opotřebení. Rozsudek je také rychle ovlivněn alkoholem. Dokonce i koncentrace alkoholu v krvi 0,02 procent může poškodit úsudek osoby.

Náklady

Opilé řízení má obecně velký dopad na společnost. V roce 2000 náklady na návyky spojené s alkoholem ve Spojených státech přinesly Američanům více než 114 miliard dolarů, tvrdí Matky proti opilosti. To zahrnuje více než 51 miliard dolarů penězové ztráty a více než 63 miliard dolarů v ztrátách souvisejících s kvalitou života.

Pokud výše uvedené důvody nestačí na to, abyste si dvakrát přemýšleli před jízdou po několika nápojích, zeptejte se sami sebe, zda budete schopni žít s vinou, pokud někdo bude zraněn nebo zabit kvůli vašim bezohledným činům. Z 11 773 úmrtí souvisejících s alkoholem v roce 2008 bylo podle CDC 216 nevinných dětí ve věku 14 let nebo mladších. Každý den nevinní lidé svůj život zničili lidé, kteří se rozhodli, že budou v pořádku, když ve skutečnosti nebyli. Mějte to na paměti při příštím příjezdu za volantem.

Vina