Flegma kašel domácí prostředky

Miláček

Hlenivý kašel, známý jako produktivní kašel, je přirozeným způsobem těla udržovat plíce a dýchací cesty bez hlenu. Obraťte se na svého lékaře, pokud vykašláváte krvácení nebo kašel trvá déle než 10 až 14 dní, nebo pokud je kašel doprovázen horečkou, ztrátou hmotnosti nebo pískáním při vdechování. Pokud to není spojeno s vážnějším zdravotním stavem, domácí léky mohou pomoci rozdělit hlen a tlumit kašel až do onemocnění projde.

Kuřecí polévka

Med je populární domácí lék na kašel a s dobrým důvodem. V roce 2007 společnost ABC News uvedla, že studie provedená Penn State College of Medicine zjistila, že med dětem ve věku od 2 do 18 let před spaním způsobuje, že spí lépe a vykašlávají méně než ti, kterým byl podáván tradiční dextrometorfanový sirup na kašel nebo vůbec nic . Dvě čajové lžičky medu lze vzít přímo nebo míchat do horké vody nebo do čaje. Nedávejte med dětem mladším než 1.

Cibule a cukr

Lidový lék na konzumaci kuřecí polévky k léčení běžného nachlazení byl prokázán. V lékařském časopise Chest v říjnu 2000 studie provedená lékaři na Lékařském středisku Univerzity v Nebrasce naznačuje, že chemické vlastnosti kuřecí polévky pomáhají zmírnit příznaky nachlazení. Pomáhá zmírnit kašel tím, že ztenčuje sekreci hlenu při zpomalování bílých krvinek v imunitním systému, které stimulují zánětlivou odpověď.

Bylinné prostředky

Ačkoli to nemusí znít zvláště chutné, cibule a cukr jsou součástí léku na kašel, který se datuje do deprese, podle “The Doctor’s Book of Home Remedies”. Cibuli celou cibuli a umístěte do misky. Zakryjte ho 1/2 šálkem bílého cukru a nechte směs přes noc sedět. Cibule napusťte cukr a připravte sirup. Pro urychlení procesu smíchejte směs na pánvi při nízkém ohni asi půl hodiny. Vezměte jednu lžíci každé dvě hodiny.

Eukalyptový olej

Bylinné léky na kašel žaludku zahrnují Echinacea a máta peprná. Echinacea působí na virové a bakteriální infekce a prodává se ve formě tablet. Pepenmatické pastilky mají mentolový účinek, který pomáhá potlačit reflex kašle. Oba mohou být také vyrobeny do čaje s čerstvými bylinkami a horkou vodou. Ti s autoimunitními poruchami by se měli vyvarovat echinacei. Peppermint by neměli užívat lidé s problémy s žlučníkem. Pokud máte nějaké zdravotní potíže, poraďte se s lékařem před použitím bylinných léků.

Vdechnutí výparů eukalyptového esenciálního oleje může rychle uklidnit kašel. Použijte metodu vdechnutí páry přidáním dvou nebo tří kapek oleje do páry s vodou a vdechte páry po dobu 10 až 15 minut. Buďte opatrní u eukalyptového oleje. Může způsobit závažné alergické reakce, pokud se dotýká neředěné pokožky.