Jedna skvělá odpověď: jak vysokou váhu mohu bezpečně prohrát?

Odpověď

Dostávám tuto otázku hodně a bohužel neexistuje žádná odpověď pro všechny. Množství váhy, které můžete bezpečně klesnout za týden, se bude lišit od toho, kolik vašeho souseda, manžela nebo dokonce vašeho sourozence může ztratit. Pro každou osobu závisí odpověď na specifické psychologické otázky, metabolické faktory a atletické obavy.

Psychologické otázky

Mnohokrát úspěch stravy spadá do myšlení jednotlivce a jeho vztahu k jídlu. Pro některé lidi je příliš omezující dieta jen vést k eventuálnímu selhání, přemýšlejte o záchvatech, o záchranu. Pro ostatní studie však naznačují, že rychlá úvodní ztráta hmotnosti je spojena s lepšími dlouhodobými výsledky. Takže pokud jste yo-yo crash dieter, jděte pomalu a zaměřte malé přírůstkové ztráty. Ale pokud nejste? Poté, co začnete svou dietu vypínat třeskem tím, že se zaměřujete na vyšší cíle na snížení váhy, může být pro vás skutečně lepší.

Metabolické faktory

Obecně řečeno, čím tlustší jste, tím větší je energetický deficit, který si můžete dovolit vytvořit. To znamená, že velmi tlustý člověk může ztratit větší váhu rychleji než někdo, kdo je jen mírně nadváha. Někdo, kdo má větší tukovou hmotu, bude moci snížit více kilogramů před tím, než dosáhne ztráty hmotnosti na daný energetický deficit.

Sportovní obavy

Různé studie se pokoušely určit přesný kalorický deficit potřebný pro maximální ztrátu váhy, ale výsledky jsou prostě teoretické, proto upozorňuji lidi na to, aby nepoužívali jakoukoli jednotlivou látku jako základ pro své vlastní cíle. Národní institut diabetu a onemocnění trávicího ústrojí a ledvin sestavil nástroj pro hubnutí – bwsimulator.niddk.nih.gov – to je trochu spolehlivější. Využívá výpočty a údaje z mnoha studií k předpovědi časových horních úhlů ztrát.

Podívejte se – její předpovědi vás možná překvapí.

Pokud se podílíte na sportovních nebo jiných atletických aktivitách, je třeba zvážit, jaký vliv bude mít váha na vaši výkonnost. Studie publikovaná v časopise International Journal of Sports Nutrition a Metabolismus cvičení naznačuje, že pro udržení síly a chudé hmoty při dietě nesmí atlet ztrácet více než 0,7 procenta tělesné hmotnosti za týden. To znamená, že osoba ve výši 200 liber by nechtěla upustit více než 1,4 liber za sedmidenní období.

Zkušební a chyba je jediný způsob, jak zjistit, co pro vás funguje. Začněte s cílem ztratit někde mezi půl libry a třemi libry za týden (méně u menších jedinců, více u těch, kteří jsou větší nebo mají vyšší procento tělesného tuku). Buďte realističtí ohledně toho, co můžete dosáhnout vzhledem k vašemu tělovému typu a životnímu stylu, upřímně o vašem příjmu a výdajích prostřednictvím aktivit a přehodnotit, jak vidíte výsledky.

Nakonec: Nezapomeňte, že měřítko není vše, konec-vše. Hmotnost je pouze jeden ukazatel pokroku – a někdy i velmi špatný. Měření pásky, procentní testy tělesného tuku, síla, zdatnost, vizuální vzhled, energetická hladina, celkové zdraví a stav mysli jsou stejně důležité, ne-li více.

Co je správné pro vás