Klady a zápory inversních tabulek

Přehled

Inverzní terapie není nic nového. Závěs hore-dole, aby se zmírnila bolest a účinky gravitace, byly zdokumentovány již v roce 400 př. Nl, když slavný lékař Hippokrates zjistil, že pacient je visel koleny a kotníky z žebříku, aby zmírnil onemocnění. Dnes inverzní terapie obvykle používá inverzní tabulku k získání zdravotních výhod, které přicházejí z obrácení gravitačního tahu na orgány, kosti a klouby těla.

Výhoda: dolní bolesti zad

Studie nazvaná “Adaptace naklápěcí tabulky pro bederní trakci”, publikovaná v časopise Journal of Canadian Chiropractic Association, zjistila, že 88 procent pacientů, kteří podstoupili řadu osmi obráběcích postupů, zjistilo významné zlepšení v množství stížností, včetně spondylolistézy, Disky, bederní osteoartritida s ischias a coccygodynia. Studie zjistila, že ošetření inverzní pomáhá zvyšovat prostor mezi páteřními disky a snižuje paraspinal EMG aktivitu (indikátor bolesti svalů). Bylo zjištěno, že snížení tlaku na disku na disku a zvyšující se prostor na disku usnadňuje bolesti dolní části zad. Inverzní stoly pomáhají roztahovat a prodlužovat páteř, umožňující oddělení disků a otevírání obratlých prostorů, kde nervy vstupují a vystupují, což umožňuje nervovým impulzům cestovat neomezeně a z mozku.

Výhoda: Zvýšená flexibilita trupu

Další studie publikovaná v časopise Journal of the Canadian Chiropractic Association zjistila, že inverzní terapie zvýšila flexi kufru vpřed, schopnost ohnout o 25 procent. Neschopnost ohýbat se dopředu silně omezuje některé každodenní činnosti, jako je obuv a ponožky a přispívá k svalové atrofii.

Přínos: Zlepšení dalších podmínek

Společnost EnergyCenter.com, prodejce inverzních stolů a zařízení, tvrdí, že inverzní tabulky mohou také pomoci snížit napětí hlavy napravením nervů, zvýšit flexibilitu, podporovat lymfodrenáž a krevní oběh a zlepšit náladu. Tím, že zvrátit účinky gravitace, je krev schopná volněji cirkulovat v horní části těla, včetně mozku. Inverzní terapie může být také prospěšná při zotavení z cvičení s vysokým nárazem.

Kontraindikace

Inverzní terapie není bez komplikací. Pro většinu zdravých lidí představuje inverzní terapie jen málo ohrožení. Studie zveřejněná ve Journal of the Canadian Chiropractic Association nenalezla zvýšení srdeční frekvence ani krevní tlak s inverzní terapií. Může však dojít k nárůstu očního tlaku a lidé s retinálním oddělením se doporučují proti použití této techniky. Jiné kontraindikace zahrnují mrtvici, nedávné zranění hlavy, poranění páteře nebo slabost kostí. Navíc se inverzní tabulky nedoporučují pro osoby, u kterých nedávno došlo k chirurgickému zákroku, glaukomu, herniovaných kotoučů, vysokého krevního tlaku, hiatální kýly a dalších stavů, které mohou být zhoršeny inverzní terapií.