Léčebné vlastnosti kakaového másla

Přehled

Milovníci čokolády najdou spoustu lásky v kakaovém másle, nazývaném také theobroma olej, nažloutlý bílý pevný tuk, který se rozkládá na hladkou, krémovou tekutinu při tělesné teplotě a vydává mírnou čokoládovou vůni podle on-line verze Maud Grieve začátkem dvacátého století klasika “Moderní bylinný.” Tuk lisovaný z lusků z kakaových bobů může zklidnit suchou a zraněnou pokožku. Kakaové máslo je vysoce kvalitní změkčovadlo, změkčující a hydratační činidlo.

Sluneční dudlík

Na pokožce vyhlaďte krém na bázi kakaového másla, který po uplynutí jednoho dne na slunci uklidní. Kakaové máslo dodává vlhkost, podporuje hojení a zabraňuje vysoušení a praskání, které často vedou o několik dní později k nevzhlednému odlupování pokožky, které vám připomíná, že jste strávili příliš dlouho na slunci bez ochrany. Mnoho krémů na opalování využívá kokosového másla, aby poskytovalo prostředek vhodný pro pokožku pro jiné složky zdraví, jako jsou vitamíny A a C a sluneční blokující činidlo, oxid zinečnatý.

Balzám na rty

Můžete si být jisti svou bezpečností, když použijete balzám na bázi kakaového másla na ochranu rtů, aby se zabránilo čištění suchého slunce nebo zimních chrupu. Jakákoliv látka, kterou hladíte na rty, je jistě přijata interně, nakonec. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv, FDA, seznam dodatků potravin přidává kakaové máslo označení GRAS: obecně uznávané jako bezpečné. Seznam životního prostředí v tuzemsku pro životní prostředí uznává kakaové máslo jako netoxické, podle zprávy výzkumníků z roku 2010 s “Skin Deep Cosmetic Data Base”. Specialisté péče o rty na mýdlo Frost Fish Cove považují kakaové máslo za nejlepší ingredience pro balzám na rty, protože kromě svých uklidňujících změkčujících vlastností, hojení a utěsnění bolestivě popraskaných rtů obsahuje také antioxidanty, které mohou napomoci opravě poškozené a jemné pokožky A obnovte úsměv.

Spálit péči

Aplikujte kakaové máslo na popáleniny pro zklidňující, ochrannou a hydratační péči. Podle webové stránky pro výcvik lékařů, Wounds Research.com, kakaové máslo daleko překonalo placebo u zmírnění svědění, svědění nebo pocity pálení, které se běžně účastnily hojivého uzdravení, když byl aplikován masážní terapií. Přínos byl zaznamenán až 80 až 165 dní po úraze. V listopadu 1998 udělila patentová přihláška patentu pro produkt obsahující 75 až 100 procent kakaového másla určeného k ošetření slunečního nebo tepelného popálenin prvního a druhého stupně. Produkt podpořil 100% nárůst nové pokožky o 8 až 9 dní po poranění, mnohem rychleji než neléčené popáleniny. Mnoho výrobků na opalování bylo od té doby komerčně prodáváno s použitím průlomu kakaového másla.