Léčení jizev

Allantoin

Jizvy mohou být často nevzhledné a trapné. Pokud máte jizvu, kterou byste chtěli ošetřit maskou, podívejte se na výrobky, které obsahují určité složky léčení jizev. Masť by neměla zvlhčit pokožku. Aby pomohla snížit vzhled jizev, masť musí obsahovat látky, které mohou pomoci odfarbovat a obnovit pokožku v původním stavu.

Kyselina mléčná

Allantoin je bílý prášek bez zápachu běžně používaný v léčivech jizev. Sloučenina je krystalický oxidační produkt kyseliny močové a pomáhá podporovat růst tkání podle The American Heritage Medical Dictionary. Všechny alantoinové činidla jako prostředek k ochraně pokožky a kondicionér v přípravcích na péči o pleť, což způsobuje, že kůže vypadá pružněji a snižuje vzhled poškozené pokožky, tvrdí CosmeticsInfo.org. FDA povoluje alantoin jako aktivní složku ve výrobcích bez předpisu a panel pro kosmetické přísady považuje alantoin za bezpečné jako kosmetickou přísadu.

Sója

Také známá jako alfa hydroxykyselina, kyselina mléčná je přirozeně se vyskytující kyselina. I když je tato látka klasifikována jako kyselina, tato běžná složka pro péči o pleť nepoškozuje pokožku a je na seznamu FDA (Všeobecně uznávaný jako bezpečný (GRAS)). Kyselina mléčná hraje důležitou roli v léčbě jizev, protože je považována za exfoliant, tvrdí CosmeticsInfo.org. Exfolianty odstraňují od povrchu mrtvé kožní buňky, což pomáhá snížit vzhled jizev v průběhu času. Kyselina mléčná působí také jako kondicionér na pokožku a snižuje odlupování kožních buněk tím, že odvádí vlhkost od okolního vzduchu.

Masty se sójou mohou pomoci zjizvené pokožce vrátit se do původního stavu a pomáhat jí uklidnit. Podle CosmeticsInfo.org, hydrogenovaný sójový olej, který je extrahován ze sójové rostliny, působí jako změkčovadlo pleti. Emollienty namazávají pokožku a měkčí kůže. Neustálé mazání sójovým olejem může v průběhu času pomoci pokožce opět vyrovnat. Jemné masírování jizvy po aplikaci masti se sójovým olejem může pomoci v tomto procesu.