Léky bez předpisu pro depresi

Přehled

Mnoho lidí s depresí je nepohodlné s nepřetržitým režimem léků na předpis a rozhodne se používat doplňky jako léčbu jejich stavu. Deprese se vyznačuje ztrátou energie, ztrátou příjemných aktivit, smutkem, beznadějí, různými fyzickými stížnostmi a sebevražednými myšlenkami. Pacienti s mírnou nebo středně závažnou depresí mohou využít alternativních způsobů léčby, ale měli by nejprve promluvit se svým lékařem, protože mnoho doplňků může interferovat s jinými užívanými léky. Navíc většina těchto doplňků není schválena FDA a nemá studie na podporu přínosů a rizik dlouhodobého užívání.

Třezalku tečkovanou

St John je mladina je možná nejvíce používaný doplněk k léčbě mírné až středně závažné deprese. Nebylo prokázáno, že tak učiní, ale mnozí lidé hlásí snížení negativních příznaků, když ji užívají pravidelně. Nedoporučuje se pro závažnou depresi, protože tento typ deprese vyžaduje silnější léčbu, aby byla úspěšně kontrolována. Žloutenka má několik vedlejších účinků, včetně závratí, žaludečních problémů a únavy. Navíc se nedoporučuje užívat přípravek St. John, jestliže již užívá lék na srdeční problémy, záchvaty, depresi nebo kontrolu porodu kvůli možné negativní reakci na kombinaci léků.

Vitamíny

Existuje několik vitaminů a minerálů, o kterých je známo, že mají pozitivní vliv na depresi. B vitamíny jsou jedním příkladem. Když má člověk nedostatek vitamínů B, může se setkat s příznaky, které napodobují depresi a úzkost, jako je únava, spánek, stres a nervozita. Když jsou vitamíny B v doplňkové formě, mohou tyto problémy snížit tím, že pomáhají mozku udržovat správnou hladinu serotoninu, norepinefrinu a dopaminu, které ovlivňují náladu. Jiným příkladem je zinek, který je přítomen ve všech buňkách v těle. Když je zinek nízký, může se člověk cítit depresivně. Byly prováděny studie, zda je zinek účinnou léčbou deprese. Nakonec hořčík snižuje úzkost a symptomy deprese. Mnoho lidí zjistí, že užívání doplňku obsahujícího některý z těchto vitaminů může pomoci zmírnit jejich symptomy deprese.

Kava Kava

Kava kava byla používána již řadu let kvůli své schopnosti podporovat relaxaci. Byl použit k léčbě příležitostných záchvatů deprese. Kava kava se vstřebává rychle a má sedativní účinek, který může být přínosný pro menší a přerušované epizody deprese. Nové studie ukazují, že kava kava by mohla způsobit vážné poškození jater, a proto by měla být věnována pozornost, pokud ji člověk používá. Další vedlejší účinky zahrnují kožní problémy a ospalost.