Léky na opuštěné žlázy a bolest v krku

Antibiotika

Oteklé lymfatické uzliny, obvykle označované jako zduřené žlázy, se nacházejí v různých oblastech těla. Nejčastější stížnost na opuštěné žlázy souvisí s těmi, které se nacházejí na obou stranách krku. Zánět krčních žláz je typicky způsoben infekcí nebo virem, jako je nachlazení. Oteklé žlázy v krku často doprovázejí bolavé krk. Bolest v krku, formálně známá jako faryngitida, je zpravidla způsobena virem. Léčba otoků nebo bolesti v krku se mění podle zjištěné příčiny.

Pain Reliefs

Antibiotika jsou předepsána k léčbě opuchlých žláz nebo bolestí v krku, když diagnóza potvrzuje, že zánět byl způsoben bakteriální infekcí. Viry neodpovídají na antibiotika, a proto by nebyly předepsány pro podráždění související s nachlazením v žlázách nebo krku.

Tekutiny

Ať už je příčinou bakteriální nebo virové příznaky, může lékař pacienta doporučit, aby si pacient převzal lék proti bolesti, který je určen k léčení bolesti a pomáhá snížit zánět. Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) – nesteroidní protizánětlivé léky – jsou běžně dostupnými léky proti bolesti, které jsou bezpečné pro všeobecné použití. Acetaminofen a ibuprofen jsou NSAID. Aspirin může pomoci snížit zánět, ale měl by být užíván pouze v případě, že to lékař doporučuje. Pacienti by měli požádat svého lékaře o to, jaké dávky jsou vhodné, jelikož se mohou lišit od těch, které jsou uvedeny na obalu léku.

Teplé komprese

Je důležité zvýšit množství tekutin, aby se snížilo napětí na žlázy a krk. Pokud jsou příznaky způsobeny virem, zvyšující se tekutiny udržují tělo hydratované, protože funguje jako boj proti viru. Klinika Mayo doporučuje, aby pitná voda, džus, teplý čaj nebo polévka mohly být užitečné při zvyšování příjmu tekutin. Pacienti by se měli vyvarovat alkoholu a kofeinu, protože mohou dále dráždit žlázy a krk a způsobit dehydrataci.

Použití teplých kompresí na žlázy v blízkosti krku a krku může pomoci snížit bolestivost. Teplá komprese může být vytvořena nasycením čisté ručníky teplou vodou. Vytlačte přebytečnou vodu a aplikujte ručník na žlázy na obou stranách krku. Přidržte přibližně 10 minut nebo dokud se ručník nevychladne. Opakujte tak často, jak je potřeba, nebo dokud příznaky nezmizí.