Léky na spálení pokožky jalapeno

Mléko

Jalapenos jsou horké odrůdy chilského pepře, které se řadí mezi 2 500 až 5 000 jednotek Scoville. Jednotky Scoville měří teplo chilských papriček a pohybují se v rozmezí od nuly do 500 000. Kapsaicin nebo chilský olej je to, co dává jalapenosu a jiným paprikám chilli jejich teplo a nachází se na vnitřní centrální membráně pepře. Jíst nebo pracovat s jalapenosem může způsobit pálení na pokožce nebo v ústech. Je možné nalézt úlevu z jalapenového spalování mnoha způsoby, včetně aplikace mléka, citronové šťávy a studených kompresí.

Citronová šťáva

Zachycení žalapenu z hořícího jalapeného na kůži nebo v ústech je stejně jednoduché jako konzumní mléko, nebo ho otřete na popálenině. Podle společnosti General Chemistry Online obsahuje mléko kasein, fosfoprotein, který odstraňuje kapsaicin z vazebných míst pro nervový receptor v ústech. Aplikace mléka na pokožku je stejně účinná, protože kasein působí téměř jako detergent na molekuly kapsaicinu. Kasein v mléce představuje přibližně 3 procenta mléka. Mléčná čokoláda a některé fazole a ořechy také obsahují kasein, ale neexistují žádné anekdotické nebo vědecké důkazy, které by naznačovaly, že mohou pomoci snížit bolest jalapenového popálenin.

Studené komprese

Skinverse.com říká, že hoření na kůži nebo v ústech z jalapeného může být potlačeno aplikací citronové nebo limetové šťávy. Kyselina citronová v citronové a limetkové šťávě neutralizuje jalapenu v kapsaicinu alkalicky. Používejte šťávu jako ústa v ústní dutině nebo otřete postiženou pokožku, abyste snížili bolest.

Zatímco kapsaicin je nerozpustný ve studené vodě, aplikace studených kompresí na spálenou plochu může stále přinést úlevu tím, že znehybní oblast. Pokud je oko postiženo buď získáním džusu jalapeno v oblasti nebo otřením očí spálenými rukama, okamžitě vypláchněte oči vodou.