Léky na zlepšení krevního oběhu v nohách a nohou

Cvičení

Špatný pohyb k nohám a nohám může vyvstávat z nezdravých zvyků životního stylu, cévních chorob nebo traumatických poranění. Léky, změny životního stylu a chirurgické zákroky jsou léky používané ke zlepšení průtoku krve v nohou a nohou. Těžké případy špatné cirkulace mohou nebo nemusí být přístupné chirurgickému zákroku. Úzké, blokované nebo poškozené krevní cévy jsou příčinou špatného oběhu krve v nohou a nohou.

Vyhněte se tabáku

Cvičení zlepšuje krevní záplavy na všechny části těla. Špatný pohyb v nohách a nohách způsobuje příznaky bolesti, těžkosti v dolních končetinách a křeče. Nepohodlí spojená s chůzí nebo jiným cvičením zpravidla spadne s odpočinkem. Střídavá období cvičení a odpočinku vám pomohou zlepšit oběh v průběhu času. Cvičební programy by měly být vedeny lékařem.

Zůstaňte teplý

Tabák ztuhne krevní cévy. Vyhnutí tabáku je důležité pro udržení zdravého oběhu všech orgánů a tkání v těle. Použitý kouř může také mít negativní dopad na zdraví krevních cév. Zamezení kouření tabáku může zlepšit oběh nohou a chodidel a pomáhat při prevenci onemocnění periferních tepen.

Léky

Špatná cirkulace z úzkých krevních cév se zhoršuje, když studená ztuhne plameny ještě dále. Zůstat v teple s dekou a ponožkami může zlepšit průtok krve na nohy a nohy. Teplo způsobuje vazodilataci, která pomáhá zlepšit krevní oběh a může také zmírnit příznaky křeče, ke kterým může dojít z důvodu nedostatku kyslíku neseného v krvi do tkání.

Chirurgická operace

Pletal je lék, který může zabránit tomu, aby krevní buňky “shlukaly” dohromady. Rozšiřuje také krevní cévy a je k dispozici na lékařský předpis. Pokud krevní sraženina blokuje cirkulaci dolních končetin nebo nohou, může lékař nařídit křehčí ředidlo, jako je warfarin, aby pomohl rozpustit sraženinu.

Chirurgický zákrok může poskytnout větší průtok krve do nohou a nohou u pacientů s arteriálními chorobami, známými jako onemocnění periferních tepen nebo PAD. Chirurgie může zahrnovat vložení malého kovového zařízení nazývaného stent, který rozšiřuje tepnu, která je blokována plakem, mastnou látkou v krvi. Angioplastika zahrnuje zavedení deflovaného balonu přes tepnu v noze. Když balón dosáhne zablokované oblasti, je nafouknut na lisovací desku proti stěně tepny. “Bypass” se provádí za použití syntetického materiálu nebo zdravé žíly od pacienta. Obtokový materiál nebo žíla se připevní nad a pod blokádou a obchází nemocnou oblast a obnoví oběh nohy.