Marocké olejové přísady

Přehled

Marocký olej z pouštního keře Argania spinosa byl komerčně vyvinutý jako ekologická / ekonomická strategie. Cílem bylo zastavit expanzi Sahary tím, že podpoří výsadbu keřů a zabrání dřevostavbě paliva, prodat cenný olej mimo Maroko ve prospěch domácích chudých domácností a zvýšit zásobování výsevním dortem pro krmení hospodářských zvířat. Argania orechový olej je pátou přísadou v marockém oleji na vlasy.

Seznamy složek

Seznam složek pro komerční produkt Marocký olej je uveden v klesajícím svazku na etiketě: cyklopentasiloxan, dimethikon, cyklomethikon, butylfenylmethylpropion, argania spinoza jaderný olej, extrakt z lněných semen, doplněk vonných látek, D & C Yellow-11, D & C Red -17, kumarin, benzylbenzoát a alfa-isomethyl-ionon. Pro podobný přípravek Jediný arganový olej se jedná o dimetikon, cyklopentasiloxan, dimethiconol, C12-15, alkylbenzoát, vůni, argania spinosa jaderného oleje, žluté 11 a červené 17.

Silikonové emulgátory

První tři složky marockého oleje jsou velké, syntetické, silikonové polymerní molekuly vyrobené z opakujících se chemických jednotek. V kosmetice jsou polymery změkčovadla nosiče. Jejich velké molekuly nemohou proniknout živou kůží, ale přenášejí práškové přísady na kůži jako tlustá kluzká tekutina. Série Dow Corning 200 Fluid obsahuje lineární polymerní dimethikon, který byl prvním křemíkovým mazivem používaným k “napichování” kosmetických prášků. Cyklomethikonové nelineární křemíkové rozpouštědlo bylo vyvinuto koncem sedmdesátých lét a nejprve se používá jako nosič pro deodoranty. Cyclopentasiloxan nebo Dow Corning 245 Fluid je rozpouštědlo pro dimethikon, které umožňuje kondicionování bez nahromadění vlasového folikulu.

Vůně

Čtvrtou složkou v marockém oleji je butylfenylmethylpropion, známý také jako 2- (4-terc-butylbenzyl) propionaldehyd. Směrnice Evropské unie o kosmetických přípravcích z roku 2003 uvádí, že se jedná o riziko dermatitidy. Výrobce vůně a chuti Givaudan z Vernieru ve Švýcarsku vyvinul tuto látku jako Lilial, chemickou mimiku vůně květů z lilie z údolí. Givaudan ve své výroční zprávě za rok 2003 poznamenal, že Lilial přerušil koncem roku 2002 navzdory vysokému objemu prodeje, ale ostatní zdroje ho vyrábějí. V laboratorních kulturách stimuluje estrogenní odezvy ze standardizovaných buněk rakoviny prsu.

Argania Oil

Olej z arganského jádrového oleje je obsažen v produktu Marocký olej v množství menším, než je první chemická vůně. Argania olej je podobný olivový olej v kompozici a poskytuje obyvatelům pouště v jihozápadním Maroku 25 procent denních mastných kyselin. Argania je 48% olejová mastná kyselina a 34% linoleová. Argania má 620 mg / kg vitaminu E ve srovnání s 320 pro olivový olej. Surový olej je hnědý a chutná jako lískový oříšek.

Lněné semínko je semeno lněných rostlin a lněný extrakt je změkčovadlo slídí, které je pro pokožku uklidňující. D & C Yellow 11 a D & C Red 17 jsou potravinářské barviva. Kumarin je vanilková vůně. Benzylbenzoát je pesticid pro svrab a vůně se také používá jako vůně. Alfa-isomethyl-ionon je vůně, kterou Mezinárodní asociace pro parfémy zakázala pro použití v parfémách.

Malé přísady