Moruše extraktu vedlejší účinky

Efekty krevního cukru

Mulberry byla po staletí používána v tradiční ayurvédské a čínské medicíně. V posledních letech získávají výtažky z listů a kořenů jejich potenciál při regulaci metabolismu sacharidů a glukózy. Některé složky rostliny mohou mít dokonce i protirakovinné účinky. Stejně jako všechny bylinné léčivé přípravky však močový extrakt může vedle vedlejších léčivých vlastností představovat několik vedlejších účinků.

Rizika rakoviny kůže

Byla provedena malá studie, ale Americká diabetická asociace zkoumala účinky extrakce morušových listů ve spojení s dávkou sacharózy na využití krevního cukru u 20 lidských subjektů, z nichž polovina byla nediabetických kontrolních subjektů a druhá byla diabetiky typu II Perorální léky. Dobrovolníci v obou skupinách zaznamenali po požití cukru pokles počátečních hladin glukózy v séru. Podle článku publikovaného v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry z července 2007 může být tato činnost způsobena přítomností sloučeniny v morušovém listu označeném jako 1-deoxynojirimycin nebo DNJ. Autoři tohoto článku také poznamenali, že obsah DNJ v komerčních morušových preparátech je nízký, což naznačuje, že biologická dostupnost této látky z těchto zdrojů chybí. Na základě výsledků těchto počátečních studií morušový extrakt může mít Aplikace v léčbě diabetes mellitus v budoucnu. Do té doby se však zdá být pravděpodobné, že DNJ v extraktu napodobuje aktivitu léků na diabetes, což je inhibovat absorpci uhlohydrátů. To znamená, že pokud užíváte inhibitory α-glukosidázy, jako je akarbóza, extrakt z moruše může zvýšit účinky těchto léků a způsobit náhlé nebo dramatické snížení krevního cukru. Pokud máte poškozený metabolismus glukózy nebo máte inzulínovou rezistenci, nezapomeňte se poradit se svým lékařem před použitím extraktu z ječmene nebo jiných bylin.

Chemoterapeutická interference

Extrakt z moruše je začleněn do produktů pro bělení kůže. Složka připisovaná světlem pokožky je arbutin, forma hydrochinonu, která inhibuje uvolňování melaninu potlačením enzymu tyrosinázy. Na začátku roku 2010 tým francouzských vědců analyzoval dva případy karcinomu dlaždicových buněk u žen, které už více než deset let používaly přípravky na zesvětlení kůže. Zatímco nemohli s jistotou říci, že hydrochinonové činidla jsou přímou příčinou buď rakoviny, poznamenali, že karcinogenní vedlejší účinky hydrochinonu jsou u zvířecích modelů dobře zavedeny. Arbutin je pokládán za jemnější než hydrochinon, ale riziko rakoviny kůže se může stále uplatnit.

Podle výzkumníků z Nihonské univerzity v Tokiu je látka z extraktu kořenové kůry mořského identifikována jako albanol A a způsobuje buněčnou smrt v lidských leukemických buňkách. Tým korejských vědců hlásil podobný nález s výtažky z morušových ovoce v dubnovém vydání “Nutrition and Cancer” z dubna 2010. Je to jasné, že to je dobrá věc. Nicméně také naznačuje, že výtažky z moruše by neměly užívat osoby podstupující chemoterapii bez souhlasu a dohledu s lékařem.