Neem kůra výhody

Přehled

Neemová kůra pochází z neem stromu, který převážně roste v Indii a Asii. Neemová kůra může být použita hned vedle stromu nebo může být lyofilizována nebo rozemleta na jemný prášek pro pozdější použití. Neemová kůra byla po staletí využívána indickými a asijskými kulturami k léčbě četných nemocí, předcházet těhotenství a také jako silný pesticid.

Insekticid

Jedním z hlavních použití neemové kůry je jako odpuzující hmyz. Neemová kůra nabízí lidem výhody, protože na plodinách není potřeba používat škodlivé pesticidy nebo chemické látky. Podle univerzity ve Wisconsinu jsou kůra neem pokryta jemným práškem a používána jako organický pesticid. To se provádí poprášením plodin tímto jemným práškem. To není nebezpečné pro lidi, kteří budou později jíst jídlo. Navíc může být použitý kůrový prášek, který chrání hmyz před domem. Mnoho lidí prachuje dveře, praskliny a základnu svých domovů, aby je chránili před invazí hmyzu. Navíc někteří lidé, kteří jsou často venku, prachují na těle prášek, aby se chránili před hmyzem. Vystavení hmyzu, jako jsou komáři, které přenášejí malárii a jiné nebezpečné nemoci, může být zmařeno použitím neemové kůry, aby se zabránilo kousnutí komáry.

Antibakteriální

Podle neem Foundation má neem kůra velmi silné antibakteriální vlastnosti. Kůra může být vyrobena do oleje, který rychle vstřebá do pokožky. Neemová kůra může být použita k léčbě různých infekcí těla a pomáhá zabíjet bakterie na kůži, které způsobují závažné kožní infekce, jako je akné a infikované rány. Podle webových stránek Trudiho J. Pratta, D.C., v Reddingu, Kalifornie, může být neho kůrový olej používán také při zhoršujících se nebo opakujících se kožních podmínkách, jako je ekzém, psoriáza, kruhovití a dokonce i bradavice. To má velké výhody pro lidi, kteří se nechtějí vystavovat krutým chemikáliím nebo drogám a hledají holistický přístup k léčení jejich těl. Mnoho lékařských a osteopatických lékařů a chiropraktiků vidí přínosy použití oleje z neho kůry.

Spermicidní

Nehemová kůra byla také použita k prevenci těhotenství. Podle Nadace Neem, neemová kůra, která obsahuje nimbidin a nimbidinát sodný, má spermicidní vlastnosti. Ve skutečnosti, ženy v Indii a Asii používají neem kůru jako spermicidní po celá staletí. Neem kůrový olej nebo prášek mohou být použity tím, že jsou umístěny do pochvy nebo na penis před sexuálním stykem. Západní medicína se právě začíná bližší pohled na neemovou kůru jako spermicid a od roku 2010 se provádí malý výzkum. V důsledku toho musí být provedeno více výzkumů, než bude schváleno jako přijatelná forma prevence těhotenství. Spojené státy.