Neem listové vedlejší účinky

Smrt dítěte

Tradičně používá mnoho lidí jako alternativní léčba různých chorob a podráždění pokožky, extrakt z listů neem je běžným doplňkem, který najdete ve většině místních supermarketů a prodejen léků. Buďte si však vědomi možných vedlejších účinků spojených s listy neem před zahájením jakéhokoli druhu léčby, která zahrnuje bylinu.

Dráždění žaludku

Podle PeaceHealth.org bylo zjištěno, že neemový olej způsobuje příznaky Reyeho syndromu u kojenců, kteří jsou vystaveni neemovým listovým olejům. Extrakt se obvykle podává perorálně a byly zaznamenány případy úmrtí novorozenců po konzumaci i nejmenší dávky (5 ml) neemového doplňku. Zatímco u dospělých nebyly zaznamenány žádné úmrtí, vyhledejte radu lékaře, než spotřebujete neemový olej v jakékoli formě.

Účinky jater a ledvin

Podle PeaceHealth.org pacienti s různými onemocněními a poruchami žaludku, od hnačky po trávení, krátce po spotřebě nebo použití neem listů. V důsledku toho by pacienti s anamnézou nemoci žaludku nebo nesrovnalostí neměli používat doplňky na bázi neemových listů.

Únava

Podle společnosti Health-Care-Tips.org, jestliže trpíte problémy s játry nebo ledvinami nebo máte onemocnění jater nebo ledvin v anamnéze, neměli byste konzumovat žádné produkty založené na listu neem. Jak uvádí webová stránka, neemový list obsahuje účinné složky, které se mohou u pacientů trpících onemocněním těchto orgánů ukázat jako toxické, bez ohledu na dávkování.

Těhotenské komplikace

Dalším častým nežádoucím účinkem, který můžete zaznamenat při konzumaci neemového listu, je nárůst únavy. Podle organizace Health-Care-Tips.org doporučují tradiční aurvédští lékaři proti použití listu neem, jestliže osoba trpí zřejmým plýtváním nebo únavou, protože bylina může zvýšit závažnost těchto onemocnění nebo stavů.

Stejně jako u jiných alternativních léků dostupných na trhu, neměli byste konzumovat přípravek Neem v jakékoli formě, pokud jste těhotná nebo otěhotníte. Health-Care-Tips.org vysvětluje, že krevní toxicita se může objevit během těhotenství krátce po konzumaci produktů na bázi neem listů.