Negativní vedlejší účinky konzumace chřestu denně

Přehled

Chřest je zelenina patřící do rodiny lilie, která zahrnuje také cibuli, pór a česnek. Jezte chřest jako součást zdravé stravy, protože neobsahuje žádný tuk, žádný cholesterol a velmi málo sodíku. Chřest poskytuje mnoho důležitých vitaminů a minerálů s velmi málo kalorií – jen asi 20 kalorií na 5,3 unce – což z něj činí potravu bohatou na živiny. Ačkoli je dobré pro vaše zdraví, jídlo špargle na denní bázi může vést k negativním vedlejším účinkům, které, i když ne život ohrožující nebo vážné, mohou být otravné.

Plyn

Neúplné rozdělení potravin, zejména sacharidů, způsobuje plyn v zažívacím traktu. Přestože je normální procházet plyn přibližně 14krát denně, podle Národního informačního informačního systému o trávicích onemocněních některé potraviny způsobují více než jiné. Chřest obsahuje rafinózu, druh sacharidů, který zahrnuje cukry známé jako galaktózu, fruktózu a glukózu. Některá zvířata mohou tento komplexní sacharid rozložit, ale lidské střevy nemají potřebný enzym. Proto musí bakterie ve střevech fermentovat potravu, aby ji rozdrtila. Tento proces vede k tvorbě plynů, které se musí tělo uvolňovat skrz puchýřky nebo plynatost. Každodenní konzumace chřestu způsobuje přebytečný plyn, který může být nepříjemný a nepříjemný.

Smrtelná moč

Mnozí lidé, kteří jedí šparglu, zaznamenávají v moči přibližně 15 minut po jídle ostrý zápach. Tento zápach se vyskytuje v důsledku specifického derivátu aminokyseliny methioninu obsahujícího síru, který tělo produkuje během rozpadu chřestu. Zdá se, že všichni nezaznamenají změnu vůně moči, ale vědci ještě musí zjistit, zda to není proto, že každý vyrábí aminokyselinu, nebo proto, že to nikdo necítí. V obou případech hrají důležitou roli genetické faktory, zda můžete cítit vůni chřestu v moči.

Alergie

Pokud jedete špargle denně, je nepravděpodobné, že máte alergii na nebezpečné špargle. Po konzumaci zeleniny, jako jsou kopřivka, byste si všimli vážných příznaků, potíže s dýcháním a otoky kolem úst a rtů. Avšak mírná alergie na chřest může způsobit výtok z nosu, dopravní zácpy nebo jiné neurčité příznaky. Pokud máte příznaky z nosu nebo drobné podráždění pokožky a nemůžeme izolovat příčinu, alergie na chřest může být viníkem. Kontaktujte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud máte nevysvětlené příznaky alergie.