Nevella sladidla nežádoucí účinky

Přehled

Nevella je obchodní značka umělé sladidla sukralózy, která se prodává pod názvem Splenda. Sucralóza je vyráběna zpracováním cukru chlorovodíky, což vede k tomu, že látka je 600krát sladší než cukr. Oficiální webová stránka společnosti Nevella uvádí, že nejsou známy žádné vedlejší účinky. Alternativní poskytovatelé zdravotní péče, stejně jako spotřebitelé, vyjádřili obavy ohledně možných rizik spojených s konzumací chlorovaného cukru a lidé učinili neoficiální zprávy o vedlejších účincích.

Studie na zvířatech

Mnoho vedlejších účinků bylo hlášeno u potkanů, kterým byla podávána sukralóza během klinických studií, ačkoli množství krmiva byla velmi vysoká, jak uvádí osteopat Joseph Mercola. Tyto účinky zahrnovaly snížené míry růstu, nižší počet červených krvinek, snížené hladiny hormonu štítné žlázy, snížené močení a skracené vaječníky.

Nedestruktivní látka

Sukralóza není bez kalorií, ale lidé používají méně než cukr, protože je potřeba menší množství k oslazení potravin. Kromě toho se zdá, že tělo tráví nebo absorbuje málo tohoto produktu. Certifikovaná výživováka Janet Hull poznamenává, že někteří lidé po požití sukralózy prožívají průjem. V klinických studiích se sukralózou, jak vysvětluje společnost Mercola, se u některých zvířat rozvinula zvětšená střev. Americký úřad pro potraviny a léčivé přípravky tuto skutečnost nazval nevýznamným zjištěním, protože tento účinek je často pozorován při nedostatečně absorbovaných látkách. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu uvádí sucralosu jako složku, která může vyvolat nebo zhoršit epizody syndromu dráždivého střeva.

Jiné střevní účinky

Studie publikovaná v čísle “Journal of Toxicology and Environmental Health” z ledna 2008 zjistila další účinky sukralózy na střevě. Krysy krmených sukralózou vykazovaly pokles užitkových bakterií spolu se zvýšeným pH jejich výkalů. Měly také zvýšené hladiny chemických látek, které omezují biologickou dostupnost určitých léků.

Některé procento Nevelly se zdá být absorbováno tělem spíše než procházet nestravovanými. Mercola poznamenává, že složka chlóru může mít negativní účinky na zdraví. Kumulativní účinky absorpce dioxinu, vedlejšího produktu chlóru v průmyslu, byly spojeny s vrozenými vadami, rakovinou, nedostatkem imunitního systému a reprodukčními poruchami. Některá zvířata v studiích se sukralózou vyvinuli zkroušený thymus, spojený s imunitní nedostatečností.

Návštěvníci internetových stránek společnosti Mercola komentovali mnoho vedlejších účinků, které zažili po jídle nebo pití látek obsahujících Splendu, stejné sladidlo jako Nevella. Mezi tyto účinky patří vyrážky, kopřivka, otok obličeje a propláchnutí obličeje, průjem, nadýmání, bolest břicha, poruchy trávení, syndrom dráždivého střeva a záchvaty paniky. Vyrážky a gastrointestinální příznaky byly nejčastější.

Chlorine Obavy

Anecdotal Reports