Nežádoucí účinky 10 mg ambien

Přecitlivělost

Ambien je značka generického léčivého přípravku zolpidem. Je schválen správou pro potraviny a léčivé přípravky pro krátkodobé užívání při léčbě nespavosti, zvláště když obtíž spí. Deset miligramů je obvyklá dávka pro zdravé dospělé osoby, ale k dispozici je také 5 mg pilulka. Nežádoucí účinky mají tendenci být závažnější a častější při zvyšujícím se dávkování. Existuje také lék s řízeným uvolňováním nazývaný Ambien CR, který může mít různé vedlejší účinky.

Změny centrálního nervového systému

Anafylaktické reakce přípravku Ambien jsou možné pouze s jednou dávkou. Mohlo by to způsobit otok jazyka a hrdla a křeče dýchacích cest, což vede k problémům s dýcháním. I když jsou vzácné, tyto reakce mohou být fatální.

Kardiovaskulární účinky

Při užívání přípravku Ambien se mohou objevit změny v chování a osobnosti. Nežádoucí účinky mohou také zahrnovat vizuální nebo sluchové halucinace. Ospalost je jedním žádoucím účinkem léku, avšak snížená ostražitost může přetrvávat i za nutností spánku. Bolest hlavy, závratě a změny v rovnováze jsou možná. Někdy lidé plní úkoly při užívání Ambienu, ale nemají na to spomienku. Jízda v režimu spánku nebo chůze po spánku může být obzvláště nebezpečné.

Gastrointestinální potíže

Palpitace, pocit bušení srdce, byl zaznamenán u pacientů užívajících přípravek Ambien, protože zvýšil krevní tlak.

Vyrážka

Při užívání drogy se může vyvinout nevolnost, bolest břicha, průjem nebo zácpa.

Rashes v různých podobách byly pozorovány u pacientů užívajících přípravek Ambien. Mohlo by se vyvinout vyrážka v rámci závažnější alergické reakce.

Zdá se, že kouzla faryngitidy a sinusitidy jsou častější u pacientů užívajících přípravek Ambien. Také kvůli účinkům na mozku může být dýchání zpomaleno a ohroženo.

Rozmazané nebo pozměněné vidění je známým nežádoucím účinkem přípravku Ambien. Někteří lidé také zazvoní v uších.

Při užívání tohoto léku byly hlášeny bolesti svalů, bolesti kloubů a bolest zad.

Ambien je metabolizován játry a může zřídka poškodit. Dávka by měla být snížena u pacientů s již existujícími jaterními problémy.

Rychlost infekce močového měchýře nebo ledvin je vyšší u pacientů užívajících přípravek Ambien.

Ambien je klasifikován jako látka kontrolovaná podle třídy IV. Má malý potenciál zneužívání, ale může vést k fyzické nebo psychické závislosti.

Respirační změny

Oči a uši jsou postiženy

Muskuloskeletální bolest

Poškození jater

Infekce močových cest

Závislost