Nežádoucí účinky aceroly prášek

Interakce léků a testů

Acerola je keř v rodině rostlin Malpighia a je také známý jako třešeň Barbados, západní indická třešeň a divoká crapemyrtle. Rostou v tropických oblastech po celém světě a jeho malé jasně červené plody jsou extrémně vysoké v množství vitamínu C a poskytují přibližně 1 500 miligramů na 100 miligramů ovoce, přičemž zelené plody mohou být dokonce dvakrát vyšší. Ačkoli acerola je silný antioxidant, protože má vysoký obsah vitaminu C, má mnoho stejných vedlejších účinků, jako je vitamin.

Gastrointestinální

Acerola může způsobit falešný negativní výsledek v okultních krvinkách stolice, pokud ji požíváte 47 až 72 hodin před testem, podle “The Essential Herb-Drug-Vitamin Interaction Guide” George T. Grossberg. Acerola může také předvést falešný pokles v testu glukózooxidázy, jako je Clinistix, jestliže před testem užíváte více než 500 miligramů aceroly-vitaminu C. Může také způsobit falešný nárůst testu síranu měďnatého, jako je Clinitest. Acerola může také komunikovat s mnoha léky na předpis, zejména s antikoncepčními pilulkami a jinými léky obsahujícími estrogen, takže byste se měli poradit se svým lékařem, než začnete užívat přípravek Acerola. Grossberg také varuje, že užívání aceroly během léčby fluphenazinem může snížit hladinu léku v krvi a může také snížit antikoagulační aktivitu warfarinu.

Hemolýza

Pokud užíváte více než 2 gramy denně, můžete pocítit nevolnost, průjem a břišní křeče, ačkoli byly zaznamenány takové příznaky z pouhých jednoho gramu denně. Podle zprávy Purdue University Garden of Acerola lékaři v Curacao hlásili, že děti často vyžadují léčbu střevního zánětu a obstrukce způsobené konzumací divokých třešní Barbados. Kvůli kyselému obsahu aceroly může dojít ik esofagitidě, pokud používáte acerolu po delší dobu.

Ledvinové kameny

Pokud požíváte dostatečně velké množství aceroly, obsah vitaminu C může zvýšit absorpci železa, což vede k otravě železem, což je většinou problém, pokud máte vzácnou poruchu přetížení železem, jako je hemochromatóza. Vyšší dávky mohou také způsobit hemolýzu, abnormální rozpad červených krvinek buď v cévách vedoucí k formě anémie, ačkoli to je primárně pozorováno u pacientů, kteří mají souběžnou deficienci glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Nervový systém

Přestože vztah mezi vyššími dávkami jakéhokoli vitaminu C, jako je acerola, a vývojem ledvinových kamenů je kontroverzní, jedna studie na klinice Food Science and Human Nutrition, Washington State University, zjistila, že 1000 mg kyseliny askorbové dvakrát denně zvyšuje močovou Oxalátu a indexu rizika Tiseliusu pro kalcium oxalát vápenatý ve 40% účastníků, a to jak těch, kteří vytvořili kameny, tak těch, kteří to neudělali.

Někteří lidé zaznamenali migrenózní bolest hlavy s dávkami až 6 gramů denně, stejně jako jiné nežádoucí účinky na nervový systém, jako je závratě, mdloba a únava. Pokud jste náchylní k migréně nebo závratě, měli byste se vyvarovat užívání velkých dávek aceroly.