Nežádoucí účinky bylinných životních produktů

Přehled

Bylinný život je společnost, která vyrábí širokou škálu výživových produktů, od vitamínových doplňků a pilulky na výživu po bílkovinové občerstvení a doplňky stravy. Zatímco tyto doplňky mohou být přínosné pro vaše zdraví, měli byste zkoumat složení v každém doplněk, abyste předešli možným vedlejším účinkům. I když produkt má pozitivní hodnocení, mohou se vaše výsledky lišit. Poraďte se s lékařem dříve, než začnete používat doplňky z bylinného života, abyste prodiskutovali jejich bezpečnost a účinnost.

Hypotenze: Cell-U-Loss

Cell-U-Loss je přípravek dodávaný společností Herbal Life, který vám pomáhá snižovat zadržování tekutin. Tento výrobek obsahuje řadu přísad, většinou byliny. Jednou z herbic ve formulaci Cell-U-Loss je hydrangea, která může způsobit hypotenzi nebo nízký krevní tlak, podle Silbergova centra pro stomatologii. Hypotenze je stav, který může způsobit mdloby, šok a závratě. Silbergské centrum konstatuje, že hortenzie může být obzvláště nebezpečná, pokud se používá ve spojení s vysokým krevním tlakem.

Riziko rakoviny: celková kontrola

Total Control je doplněk pro správu hmotnosti, který má zvýšit váš metabolismus, zvýšit energetickou hladinu a podpořit zdravou ztrátu hmotnosti. Celková kontrola je podobná mnoha dalším doplňkům proti ztrátě hmotnosti, protože obsahuje stimulanty, jako je kofein a yerba mate. Podle Katherine Zeratsky, R.D., L.D., yerba mate může podporovat hubnutí, ale má také řadu vedlejších účinků – včetně zvýšeného rizika rakoviny. Podle společnosti Zeratsky může pravidelné užívání yerby matky zvýšit riziko vzniku rakoviny, jako je například plic, úst a jícnu. Zeratsky poznamenává, že riziko je pravděpodobně malé.

Obtížnost spaní: LiftOff

LiftOff je energetický doplněk vyrobený společností Herbal Life. Tento přípravek je dodáván ve formě tablety, která se rozpouští ve vodě. LiftOff obsahuje řadu stimulantů ke zvýšení energie, ale tyto složky mohou také způsobit vedlejší účinky, včetně potíží se spát nebo nespavosti. Bylinný Life LiftOff obsahuje kofein, běžný stimulant, který může způsobit problémy se spaním, podle lékařské kliniky Univerzity Marylandu. Navíc LiftOff obsahuje guaranu, kterou vysvětluje internetová stránka Drugs.com, může způsobit úzkost, nervozitu a problémy se spánkem. Vzhledem k těmto nežádoucím účinkům byste neměli užívat přípravek LiftOff během několika hodin od spánku.