Nežádoucí účinky dělat dřepy

Přehled

Squats jsou složené cvičení, které pracují na slepých a čtyřčlenných svalech. Správná forma je nezbytná pro sílu a hmotnostní zisk. Zvedání závaží nad kapacitu, přes trénink a nesprávné cvičební techniky může vést k bolesti a zranění. Cvičení s vysokou hmotností zvýší velikost svalů a tělesnou hmotnost. Zvýšená velikost a váha nemusí být zamýšleným cílem pro každého, zvláště pro ženy.

Zranění

Mezi běžné chyby techniky patří squatting s příliš širokým nebo úzkým postojem, posun dozadu místo záda a přinášení boků příliš nízko pod úrovní kolena. Tyto chyby mohou vést ke zranění kolena. Při odchýlení se od přirozeného zadního oblouku může dojít ke zranění zad. Nesprávné umístění tyče může způsobit zranění krku nebo horní části zad. Nadměrné squatové cvičení napnou svaly, šlachy a vazy podporující oblast kolena. Problémy zahrnují převislé vazy, běžně známé jako podvrtnutí a přetížené svaly a šlachy, obecně známé jako kmeny

Bolestivost

Svalové klouby, podpůrné šlachy a podpůrné vazy reagují špatně na nadměrné a opakované pohyby nebo příliš těžké a / nebo nesprávné formy. Opakování může vést k bolesti kloubů a svalové bolesti. Cvičení nad prahovými hodnotami může způsobit bolest a svalovou bolestivost. Existují dva typy bolesti: akutní bolestivost a zpožděná bolestivost. Akutní bolestivost nastává okamžitě po cvičení kvůli nahromadění kyseliny mléčné. Zpožděná bolestivost nastává jeden až pět dní později. Nedostatečná doba odpočinku a zotavení mezi tréninky zvýší bolestivost a zvýší šanci na zranění.

Svalová nerovnováha

Všechny programy výcviku na váze by měly obsahovat stejné množství intenzity pro nepřátelské svalové skupiny. Čtyřnásobná svalová skupina v přední části stehna působí naproti skupině hamstring v zadní části stehna. Přetížení tréninku v squatu může způsobit nerovnováhu mezi svaly quadriceps a opačnou svalovou skupinou, hamstringy. Máte-li silné kvadricepsy a slabé hamstringy, máte větší pravděpodobnost, že trpíte stahovanými svaly.

Ztráta flexibility

Zvýšení síly při trénincích v dřepě může způsobit utahování svalů a šlach a vazů, pojivové tkáně v kolenním kloubu. Pevné svaly, šlachy a vazy omezují prodloužení protichůdných svalových skupin a snižují rozsahy pružnosti. Nedostatek flexibility může zvýšit bolest a zranění.

Zvýšení svalové síly souvisí se zvýšením svalové hmoty. Pokud dieta nebo ztráta hmotnosti není součástí výcvikového programu, výsledky mohou zahrnovat zisk, velikost svalů a tělesnou hmotnost. Zatímco to může být cíl pro muže, nemusí být zamýšleným cílem pro ženy. Pochopení tréninkových efektů před zahájením tréninku zabraňuje těmto neúmyslným výsledkům.

Neúmyslné výsledky