Nežádoucí účinky diabetu

Přehled

Diabex je obchodní značka genericky nazývaného léku metforminu v Austrálii a jiných zemích. Lékaři jej předepisují při léčbě diabetu 2. typu. Lék pomáhá vyvážit přirozeně produkovaný hormon inzulin glukózovým cukrem požitým z potravy. Ve zdravém těle vytváří pankreas dostatek inzulinu, aby bylo možné účinně užívat glukózu. Pokud tomu tak není, člověk trpí diabetem a potřebuje pomoc při řízení této rovnováhy. Zatímco Diabex může být prvním lékem předepsaným pro diabetes, může být kombinován s jinými léky, pokud není sám o sobě dostačující k vytvoření zdravé rovnováhy.

Hypoglykémie

Jedním z nejběžnějších a potenciálně závažných nežádoucích účinků užívání přípravku Diabex je hypoglykemie. To znamená, že lék snížil hladiny glukózy příliš daleko, což způsobuje nízkou hladinu cukru v krvi. K tomu může dojít, pokud osoba užívá příliš mnoho Diabexu nebo pokud je v práci nějaká jiná léčiva. Hypoglykemie se může projevit příznaky, jako je ztráta jazyka nebo jazyka, tělesná slabost, extrémní hlad, třes a pocení. Podmínka také může způsobit, že osoba se stane podrážděnou nebo příliš emocionální. To může způsobit, že osoba se může stát závratě nebo lehký-headed, taky, MyDr.com.au zprávy. Osobě, která prochází hypoglykemií, může být obtížné se soustředit. Bez léčby může hypoglykemie způsobit vážnější problémy, včetně bezvědomí a záchvatů. Osoba užívající přípravek Diabex může potřebovat okamžitou léčbu hypoglykemie.

Žaludeční onemocnění

Diabex může také způsobit, že osoba, která ho užívá, se stane nemocným v žaludku. Při první léčbě lékem může osoba pociťovat nevolnost a zvracení. Tyto nežádoucí účinky, kategorizované jako nežádoucí nežádoucí účinky Diabexu, MyDr.com.au, naznačují, že lékaři hlásí závažné verze těchto nežádoucích účinků. Osoba může také vyhledat pomoc, pokud přetrvává nevolnost a zvracení za počáteční dobu léčby přípravkem Diabex.

Průjem a plynatost

MyDr.com.au uvádí, že přípravek Diabex může způsobit, že se člověk při léčbě nejprve potýká s průjmem. Hnačka je také běžným vedlejším účinkem mnoha léků při raném užívání. Lékaři očekávají, že to skončí, jelikož lék je upraven v těle člověka. Rovněž flatulence se může objevit jako běžný a nežádoucí vedlejší účinek léků, uvádí MayoClinic.com. Nadýmání by mělo skončit samo o sobě bez pomoci lékaře.

Studené příznaky

Používání metforminu může způsobit, že se u člověka vyskytne běžný a nežádoucí vedlejší účinek, který vyvolává příznaky podobné chladu. Člověk může cítit stejným způsobem jako u studeného, ​​zažívacího nebo nuceného nosu, bolesti hlavy, bolesti v krku, kašel a horečku. Tyto příznaky by měly přestat bez pomoci lékaře, uvádí Drugs.com.