Nežádoucí účinky hydroxyzinu hcl 25 mg

Nouzové vedlejší účinky

Hydroxyzin HCL (hydrochlorid), jinak známý jako Vistaril, je víceúčelové léky používané ke zmírnění úzkosti, emočního stresu (zejména před léčebnými postupy) a různých alergických stavů, jako je astma, kopřivka a závažné svědění. Tato léčba funguje jako antihistaminikum u pacientů s alergickými reakcemi. Hydroxyzin HCL by se neměl užívat v kombinaci s alkoholem, narkotiky nebo barbituráty. Pokud jste těhotná nebo jste měl předchozí alergické reakce na hydrochlorid hydroxyzinu, nedoporučuje se užívání. Před podáním hydrochloridu hydroxyzinu se poraďte s lékařem, zvláště pokud jste těhotná, kojíte nebo kojíte. Hydroxyzin HCL 25 mg, třikrát až čtyřikrát denně, je standardní dávka pro dospělé trpící svěděním v důsledku alergických reakcí.

Vážné nežádoucí účinky

Okamžitá lékařská péče by měla být vyhledávána, pokud se vyskytnou následující příznaky alergické reakce na hydrochlorid hydroxyzinu: kopřivka, otok jazyka, tváře, rtů nebo hrdla a potíže s dýcháním. V případě pochybností volejte 911.

Méně závažné nežádoucí účinky

Hydroxyzin hydrochlorid může způsobit neklidný pohyb svalů v očích, jazyku, čelist nebo krk. Nepravidelné motorické poškození bylo také hlášeno ve vzácných případech. Může se také objevit záchvaty nebo křeče. Léčba by měla být přerušena a váš lékař kontaktovat, pokud se takové účinky objeví.

Některé další méně závažné nežádoucí účinky mohou zahrnovat závratě nebo ospalost, bolest hlavy, rozmazané vidění nebo sucho v ústech. Nežádoucí účinky mohou být hlášeny úřadu pro potraviny a léčiva voláním (800) FDA-1088.