Nežádoucí účinky piercingů

Přehled

Pokud máte propíchnutí provedené profesionálním tělovým piercerem, vaše šance na uzavření krevního onemocnění, jako je hepatitida C, jsou minimální. Přestože vaše piercer používá sterilní vybavení a šperky, problémy s piercingem může vyvstat. Po instrukcích perforátoru, jak vyčistit piercing, zmírníte případné problémy s hojením.

Dávejte pozor na zjizvení

Když dostanete piercing, bez ohledu na umístění v těle, budete mít jizvu, která zůstane, jakmile odstraníte šperky a nechte piercing zavřít. Pokud váš piercer používá jehlu správného rozchodu a odpovídající šperky pro vaši anatomii, zjizvení bude minimální. Piercingy prováděné na velkém měřítku, jako je 10 nebo 8 měřidel, budou mít větší jizvy než tradiční piercing, které jsou obvykle propíchnuty na 14 nebo 12 gauge. Keloidy, typ jizva tkáně, který roste kolem a mimo vaše piercing rány, jsou možné, pokud jste náchylní k keloidům.

Problémy s podrážděním

Podrážděná kůže uvnitř i vně piercingu je normálním vedlejším účinkem postupu. V závislosti na délce léčebného období pro konkrétní piercing, imunitní systém a režim následné péče se váš piercing může cítit podrážděn po dobu nejméně čtyř týdnů až jednoho roku. Když piercing místa zažívá podráždění, vaše propíchnutí se objeví nafouklý a červený, a vyzařují jasné, bílé nebo světle žluté tekutiny, podle Asociace profesionálních piercers. Váš piercing může také svědit a být citlivý na dotek. Každodenní propíchnutí a vyvarování se drsných výrobků na piercingu může snížit podráždění. Změna šperků v piercingu příliš brzy během léčebného období může dráždit místo propichování.

Piercingové infekce

Infekce je možná v každém piercingu těla. Bakteriální infekce nebo alergické reakce jsou časté, pokud se nestaráte o propíchnutí a nedodržujete pokyny perforátoru, navrhuje Elayne Angel, autor knihy “Piercing Bible: The Definitive Guide to Safe Body Piercing”. Vložení nevhodných šperků do nového propíchnutí může také způsobit alergickou reakci. Bakterie z vašich rukou, pokud se neustále dotýkáte propíchnutí, může vést k infekci v propíchnutí. Orální piercing je náchylný k infekci, když přichází do kontaktu s tělesnou tekutinou jiné osoby. Profesionální piercers naznačují, že se vyhnete hlubokému líbání a orálnímu sexu během léčebného období pro perorální piercing, abyste zabránili infekci.

Komplikace krvácení

Po propíchnutí kůže je běžné krvácení kolem piercingu. Některé piercingy, jako například piercing mužských genitálií, známý jako princ Albert, mohou krvácet několik dní po propíchnutí. Vaše propíchnutí může krvácet, jestliže zažívá roztrhání nebo slzu, když se zachytilo na oblečení, při sportu nebo hrubém oblékání, nebo z tahání na piercing. Pokud zažijete trhání nebo trhání v těle, navštívte profesionální piercer. Pokračujte ve vyčištění piercingu, zatímco rip nebo slzi léčí a odstraňte přebytečnou vysušenou krev z vašich šperků.