Nežádoucí účinky předávkování melatoninem

Ospalost

Doplňky melatoninu jsou syntetická verze přirozeně se vyskytujícího hormonu melatoninu, který pomáhá regulovat cyklus spánku-bdění vašeho těla. Užívání vhodných dávek melatoninu může pomoci zmírnit problémy spojené se spánkovými problémy, jako je nespavost a jet lag, podle MedlinePlus. Než začnete užívat tento přípravek, promluvte si s lékařem o nežádoucích účincích předávkování melatoninu.

Žaludeční nevolnost

Pokud užíváte neobvykle velkou dávku melatoninu, může dojít k těžké ospalosti, varuje Drugs.com. Tento přípravek se obvykle používá k vyvolání spánku a může ovlivnit vaši schopnost zůstat pozorný nebo soustředěný během každodenních činností. Nadměrná ospalost může způsobit usnutí krátce po léčbě a můžete zůstat spát několik hodin.

Bolest hlavy

Vysoké dávky melatoninu mohou dráždit trávicí trakt. Důsledkem toho může být po předávkování melatoninem podráždění žaludku, nevolnost nebo zvracení. Tyto vedlejší účinky mohou také přispět ke snížení vaší normální chuti k jídlu. Pokud máte po užívání melatoninu těžké žaludeční nevolnosti nebo trvalé zvracení, poraďte se s lékařem co nejdříve.

Po předávkování tohoto doplňku může vzniknout bolest hlavy. Tento nežádoucí účinek může narušit schopnost zaměřit se na každodenní úlohy a může zhoršit pocity ospalosti nebo únavy. Pokud po užívání melatoninu vyvinete náhlá nebo silná bolest hlavy, vyhledejte pomoc od primárního lékaře.