Nežádoucí účinky tokových kapslí

Přehled

Colace (docusate) je lék používaný k léčbě zácpy. Podle Drugs.com je to změkčovadlo stolice, které činí vaše střeva měkčí. Snadnější pohyby střev snižují bolest, deformují a poškozují vaše rektální tkáně. Colace je k dispozici jako kapsle a obvykle užíváte tento lék plným pohárem vody jednou denně nebo podle pokynů svého lékaře.

Časté nežádoucí účinky

Podle Drugs.com, tobolky Colace obvykle způsobují kožní vyrážku, průjem, nevolnost, podráždění hrdla a horkou chuť v ústech. Průjem vede ke ztrátě tekutin a může následně vést k dehydrataci a snížení hladiny draslíku v krvi. Symptomy dehydratace zahrnují snížené močení, suché sliznice a suchou pokožku. Musíte denně pít šest až deset plných sklenic vody. To může udržet vaše tělo hydratované, zatímco budete užívat Colace. Nízké hladiny draslíku v krvi mohou způsobit bolest svalů nebo křeče, zácpa nebo únava. Pokuste se přidat do své stravy banány, meruňky nebo jiné potraviny bohaté na draslík, protože to pomůže udržet normální hladinu draslíku. Přestaňte užít Colace, pokud tyto příznaky zůstanou přibližně tři až čtyři dny. Váš lékař vám může předepsat alternativní lék.

Vážné nežádoucí účinky

MedlinePlus uvádí, že Colace může způsobit závažné nežádoucí účinky jako zvracení, bolest žaludku, potíže s dýcháním, potíže s polknutím (dysfagie), kožní vyrážka a horečka. Zvracení, jako je průjem, vede ke ztrátě vody, dehydrataci a nízkým hladinám draslíku. Časté záchvaty mohou potenciálně ohrozit život. Problémy s polykáním mohou vést ke ztrátě hmotnosti a udušení vašich slin nebo jídla. To také může být potenciálně smrtelné. Drugs.com naznačuje, že Colace může způsobit rektální krvácení, těžkou bolest žaludku a nedostatek pohybu střev. Žádné střevní pohyby nemohou být potenciálně smrtelné, protože vaše tělo se nemůže zbavit svých odpadních produktů. Zavolejte svého lékaře, pokud Vám Colace způsobí tyto nežádoucí účinky.

Další obavy

Vyhněte se kolapsu, pokud jste alergičtí na docusát. Potenciálně život ohrožující projevy alergické reakce zahrnují potíže s dýcháním, kopřivka a otok obličeje, jazyka a hrdla. Zavolejte 911, protože se jedná o lékařskou pohotovost. Drugs.com naznačuje, že byste neměli užívat Colace, pokud trpíte střevní poruchou, jako je Crohnova choroba (typ zánětlivé onemocnění střev), bolest žaludku, zvracení nebo nauzea. Colace může zhoršit tyto zdravotní problémy. Informujte svého lékaře, pokud užíváte aspirin nebo minerální oleje, protože Colace může interagovat s těmito léky a vést k výše uvedeným vedlejším účinkům.