Noční léky proti kašli

Přehled

Noční kašel může přerušit spánek. Některé léky proti kašli, které se užívají před spaním, mohou ztěžovat usínání, nebo mohou způsobit ospalost před spaním a mdloby ráno. Domácí léky mohou poskytnout dočasnou úlevu, aby vám umožnily spát, ale léčit základní příčinu. Nápravné prostředky by měly být podávány pouze na základě doporučení lékaře.

Miláček

Teplý bylinný čaj smíchaný s medem je dlouhodobě léčivý a proti kašli. Novější zjištění, jak uvádí MayoClinic.com, naznačují, že samotný med může být stejně účinný jako nadměrný lék proti kašlu nazývaný dextromethrofan. Několik čajových lžiček medu před spaním může být účinné při potlačení kašle a umožnění spánku.

Vlhkost

Děti s “vyvrcholeným” kašlem mohou využívat páru vyrobené teplou sprchou, která je v provozu s uzavřenými dveřmi v koupelně. Chladný mlhový zvlhčovač může být provozován v ložnici, aby zmírnil kašel a pomohl při spánku. Vlhkost je obzvláště užitečná pro suchý kašel, protože suchý vzduch dráždí dýchací cesty a nosní klouby během onemocnění. Lechtání v krku z takového sucha může způsobit nepříjemné udušení kašel, obzvláště když musíte uchýlit se k dýchání ústy kvůli přetížení.

Éterické oleje

Několik různých éterických olejů lze použít k vytvoření domácího hrudníku. Některé oleje by neměly být umístěny přímo na kůži, ale měly by být namočeny na hadřík a následně umístěny na hrudník. Lékařské centrum Marylandské univerzity doporučuje mletou mletou pokožku, prolomení hlenu, uklidňující bolest v krku a uklidňující suché kašel. Eukalyptus je podobný jako mátový pepř a může být použit stejným způsobem. Eukalyptová masť může být také použita pod nosem a na hrudníku, aby se zmírnila kongesce a uvolnila hlien před spaním. Dalším způsobem, jak těžit z výhod těchto silic je nalijte je do výparníku, ale pouze tehdy, Je to pro stroj bezpečné. Oleje mohou také spadnout do lázně nebo do sprchy, aby se mohly vznášet páry do vzduchu a vdechnout.

Tekutiny

Spotřeba horkého nápoje před spaním může způsobit kašel, podle MotherNature.com. Je třeba se vyvarovat kofeinovým nápojům. Lepší volby zahrnují bylinné čaje, zejména ty, které jsou vyrobeny z eukalyptu nebo máty peprné, nebo polévky založené na vývaru. Sklenici vody by měla být uložena u postele v případě, že se probudí během noci s dusivým kašlem. Trochu citronu ve vodě může pomoci snížit hustý hlen, pokud přispívá k kašli.