Noční příznaky a symptomy záchvatu

Neschopnost koncentrace

Záchvaty, které se vyskytují v noci, nebo noční záchvaty, jsou zpravidla způsobeny epilepsií a mohou významně ovlivnit schopnost získat dobrý odpočinek. Existují však i jiné poruchy spánku, které způsobují podobné příznaky, které mohou být špatně diagnostikovány jako noční záchvaty. To se může stát, protože noční záchvaty a poruchy spánku se často vyskytují bez vědomí pacienta. Abyste správně diagnostikovali skutečný noční záchvat, je důležité seznámit se s příznaky a příznaky.

Nevolí hnutí

Zatímco všechny poruchy spánku mohou způsobit nadměrnou únavu během dne a obtížnost soustředění během dne, skutečné noční záchvaty výrazně snižují čas strávený v hlubokém spánku a účinky mohou být drastické. Noční záchvaty mohou vést k celkové neschopnosti pracovat nebo fungovat během dne, uvádí Centrum Columbia University Sleep Disorders Center.

Inkontinence a kousání jazyka

Noční záchvaty mohou způsobit abnormální nebo nekontrolovatelné pohyby během spánku. Zdravotní systém University of Michigan tvrdí, že v některých případech se pacient náhle několikrát probouzí bez známých příčin. Jiní se mohou v posteli potýkat, zažít násilné pohyby rukou a nohou po celou dobu spánku. Při vzrušení může být pacient zmatený a dezorientovaný.

Záchvaty, ke kterým dochází v noci, mohou vést ke ztrátě schopnosti kontrolovat svaly v těle. To může vést k inkontinenci a nehodám v posteli. Může také existovat tendence k potírání jazyka. Pokud jsou podezřelé noční záchvaty, může lékař nařídit studie spánku a testy aktivity mozkové vlny, aby zjistil, zda jde o skutečný noční záchvat nebo jiný typ poruchy spánku.