Nutriční informace o typech asijských nudlí

Přehled

Nudlová kuchyně vznikla kolem 5 000 B.C. v Číně. Vyvíjející se z jednoduchých pšeničných nudlí, volby asijských nudlí jsou expanzivní a doplňují mnoho jídel. Pečené, smažené nebo vařené, nudle jsou tradiční součástí mnoha čínských, japonských a thajských jídel. Nutriční obsah těchto nudlí se liší stejně jako jejich struktura a chuť.

Vaječné nudle

Směs vejce a pšenice, vaječné nudle hvězdy v polévce jako kuřecí nudle nebo krémová jídla jako hovězí stroganoff. Tyto asijské nudle jsou nejméně srdečně zdravé s 19 g tuku na porci, kvůli obsahu vajec bohatým na cholesterol, podle Thajského chrámu. Vaječné nudle přicházejí v různých typech a příchutích, včetně obohacené, přidané soli a špenát ochucené. Jedna 3/4 šálku těchto širokých plochých nudlí má 280 kalorií, 58 g sacharidů a 11 g bílkovin se sodíkem 2 760 mg na Thajský chrám.

Rýžové nudle

Podobně jako japonské Soba nebo Chow Mein čínské nudle, rýžové nudle přicházejí v podobě tyčinky, listů nebo špenátu. Tyto nudle doplňují asijské pokrmy, jako je thajská polštářka, jako nudle nebo tradiční vyhřívané tóny a obaly na jarní role, když jsou ve formě listů. Jedna 1/4 šálku servírovaných vařených rýžových nudlí poskytuje srdce zdravé občerstvení, které je bez tuku a cholesterolu, s 195 kalorií, 45 g sacharidů a 3 g bílkovin, podle thajského chrámu.

Mood Bean Noodles

Před vařením sušené mungové fazolky vypadají jako kulička. Čiré, stejně jako sklenice, když jsou vařené, jsou fazolové nudle tradičně používány jako plnivo, jako v jarních rolích. Dieter s nízkým obsahem karbohydrátů může chtít vyhýbat těmto nudlům, také nazývaným celofánové nudle, jelikož tito trpaslíci mají 65 g sacharidů v 1 šálku podávaném na thajský chrám. Obsahují také 260 kalorií a žádný tuk, cholesterol nebo bílkoviny.