Ocd symptomy u batolat

Přehled

Obsedantně-kompulzivní porucha nebo OCD je úzkostná porucha. Děti s OCD se cítí nuceny jednat ve snaze zvládnout úzkost vyvolanou nedobrovolnými obavami, myšlenkami a myšlenkami. Zatímco strach a starosti jsou v dětství běžné, může se stát problémem, když tyto obavy narušují schopnost zapojit se do normálního chování odpovídající věku. Přibližně jeden z 200 dětí trpí OCD, podle Bright Tots a nástup OCD symptomů může začít už ve věku 3. Identifikace těchto příznaků a získání léčby brzy může pomoci vašemu dítěti pokračovat vést šťastné a zdravé dětství.

Sekvenování

Batoľata často seskupují a třídí hračky jako způsob, jak rozpoznat podobnosti a rozdíly a dát pořádek do svého světa. Když úsilí o organizaci dítěte se stane způsobem, jak řídit strach nebo úzkost a zasahovat do jiných aktivit, pak může být OCD v hře, podle BabyCenter.com. Batoľatá s OCD často dodržují rigidní pravidla pro pořádek nebo pořadí a jsou rozrušená, když jsou narušeny. Například dítě OCD může mít oblečení v určitém pořadí a viditelně se stane, když přeskočí “kroku”. OCD batolata, která jsou dost stará na to, aby mohli počítat, mohou nadměrně vyprávět a často mají posedlost přesnosti, jako Může být vidět u batolata, který potřebuje vše ve svém pokoji umístěné “právě tak”.

Opakování slov

OCD batolata se často cítí nucena opakovat zvuky, slova nebo dokonce hudbu, kterou říkali nebo slyšeli, podle Bright Tots. Je také běžné, že se opakovaně ptají na stejnou otázku, často v naději, že slyší stejnou odpověď.

Trápit se

Úzkost a starosti u batolata se mohou projevit ve strachu, že na něj nebo na milovanou osobu ublíží, podle článku Dr. Anthonyho Kaneho, který se objevuje na stránkách Christian-Mommies.com s názvem “Má vaše dítě obsedantně kompulzivní poruchu”. Mohou mít opakované pochybnosti a opakovaně se zeptá rodiče, pokud jsou například dveře uzamčené. Jak toto dítě stárne, tato obava se může změnit do posedlosti zárodků, nečistot a kontaminace, které lze pozorovat u dítěte, které se musí před opuštěním koupelny zapojit do opakovaného mytí rukou.

Fyzické poruchy

Děti s OCD, podle Kana, si mohou stěžovat na bolesti žaludku a bolesti hlavy. To může být způsobeno stresem vyvolaným úzkostmi souvisejícími s OCD a / nebo kvůli špatnému spánku, který je výsledkem iracionálních obav během noci.