Olympijský maratonista Shalane Flanagan je nejtvrdší trénink

Její cvičení

Flanagan nezanechává nic náhodě. Její konečný dlouhý běh nebyl jen těžkou fyzickou námahou, ale to, co si elitní běžci nazývají simulační běh – zkoušku plných šatů, která je určená k ostrosti jejího kondice a duševní hry. Miles na závodní tempo trénuje její tělo, aby běželo s tímto tempem efektivně, a prochází celým rutinním způsobem a poskytuje pocit kontroly a připravenosti.

Udělej si sám

Flanagan udělala stejnou zahřátí, kterou udělala na olympijských hrách, používala maratónské boty, vzala stejné tekutiny, běžela na trase podobné plochým silnicím v Londýně a sama prošla těžkými místy.

“Mým tréninkovým partnerem je Kara Goucherová, ale náš trenér nás dnes rozdělil, abychom se mohli opravdu zaměřit na vlastní přípravu,” říká.

Když viděla cyklisty vpřed, předstírá, že jsou jejími konkurenty a pokoušeli se je odmotat dovnitř. Když se bolest prokousala, cvičela, když se zhluboka nadechla a uvolnila se. A představovala si, že uspěla. “Běhala jsem kurz v Londýně několikrát, tak jsem vizualizovala ty poslední dvě míle, praktikovala si udržet svůj formulář společně, aniž bych dal palec,” říká.

Přijďte den závodu, čerpá z tréninku, aby provedla svůj plán, že bude “živým soutěžícím až do konce.”

Před dalším závodem – 5k, 10k, polovina nebo plná – udělejte poslední dlouhou jízdu zkoušku na šaty. Udělejte to, co Flanagan dělal: cvičejte své zahřátí, noste to, co budete nosit v den závodu a pijete tekutiny, které budete mít. Zjistěte si, že jste vykonali svůj cíl a bojovali jste s těžkými místy. A cvičíte tempo, které chcete spouštět – něco, co můžete a mělo by se dělat během tréninku. Běžecký trenér Andrew Kastor z High Sierra Striders doporučuje následující cvičení.

* 5K: Jeden týden před závodním dnem běh 1 míle snadné, pak 2 x 1 míle na závodní tempo, s snadným 2-3 minuty zotavení mezi intervaly.

* 10K: Jeden týden mimo běh 2 míle snadno, 3 míle v závodním tempu, 2-3 minuty odpočinku / snadný běh, pak 1 míle na závodní tempo. Ochlaďte s jednou snadnou mílí.

* HALF-MARATHON: Dva týdny vyjíždějí 3 míle snadno, 5-6 mil na závodní tempo, 2 mil snadno. Zkuste spustit cvičení na trase s podobným terénem na závodní dráhu.

* MARATHON: čtyři týdny vyjíždějí 3 míle snadno, 10 mil na závodní tempo, 2 mil snadno.