Oscillococcinum vedlejší účinky

Přehled

Oscillococcinum je homeopatický prostředek k léčbě chřipky. Tato léčba se označuje jako Oscillo, krátká a snadno vyslovitelná verze, která se používá k léčbě bolesti těla s příznaky horních cest dýchacích, horečkou a kašláním. Je k dispozici na přepážce v obchodě s potravinami a ve zdravotnictví. Pokud je lék užíván dostatečně brzy v období onemocnění, těsně před tím, než onemocní postihuje onemocnění, může lék zabránit nástupu chřipky nebo úplnému vyhoření, jak uvádí RxList.com. Jeho jméno je vyslovováno (o-sill-o-cox-see-num) a považuje se za přirozenou alternativní terapii. Účinná složka je kachní játra a srdce a je uvedena v seznamu Homeopathic Pharmacopia of the United States (HPUS), pod dohledem FDA, jako anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K. Oscilokokcin se považuje za bezpečný, pokud se používá podle pokynů, přestože může mít některé vedlejší účinky.

Bolest hlavy

Příznaky bolesti hlavy mohou nastat u některých lidí, kteří užívají Oscillococcinum. Bolest v zadní části hlavy na occiput a kde lebka splňuje krk je nejčastější. Byly hlášeny závratě, závratě a únavě.

Gastrointestinální

Mírné žaludeční potíže s nevolností, průjem složený z volných stolic, křečivost a v některých případech zvracení byly spojeny s příliš častým užíváním.

Teplotní citlivost

Chilliness byl pozorován u lidí, kteří mají existující příznaky chřipky a vzali Oscillococcinum.

Kašel a kůže

Kašel byl dočasně zhoršen při počátečním dávkování. U některých citlivých lidí byla zaznamenána mírná kožní vyrážka.

U pacientů s existující chřipkou se svalové bolesti po první dávce mírně zhoršily.

Muskuloskeletální

Alergické reakce

Pokud se u Vás objeví otoky úst, jazyka, rtů nebo hrdla, jsou to známky alergické reakce a anafylaxe. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukončete léčbu, říká RxList.com.

Inzertní obaly pro Ossilococcinum doporučují, aby jedna plná lahvička byla vytažena z krabičky obsahujících tři nebo šest lahviček a rozpouštělo obsah v ústech. Opakujte to každých šest hodin. RxList.com upozorňuje, že neexistuje žádný vodítko ani důkaz, že jde o správnou dávku pro léčbu chřipky. Věk, zdravotní stav a další podmínky uživatele předurčují správnou dávku. Konzultujte s homeopatem pokyny týkající se správné dávky potřebné pro vás nebo vaše děti.

Dávkování