Pankreatické enzymy, které se mají vyhnout

Přehled

Pankreatické enzymy jsou přírodní chemikálie, které pomáhají rozpadat tuky, bílkoviny a sacharidy v souladu s akční sítí proti rakovině pankreatu. Některá onemocnění, jako je cystická fibróza a pankreatitida, mohou ovlivnit hladiny pankreatických enzymů a zanechat vám určité potraviny, které je třeba vyhnout. Pokud se u Vás vyskytne nadýmání, špatné trávení, průjem nebo zácpa, poraďte se s lékařem o své hladině pankreatu.

Vařené jídlo

Veškeré potraviny, které byly důkladně vařené, by měly být vyloučeny. Alive vysvětluje, že vařené jídlo představuje velké napětí na pankreatu a pravděpodobně přispěje k rozvoji pankreatitidy a nízké hladiny pankreatických enzymů. Vařené jídlo je něco, co bylo pečené, smažené, naparované nebo grilované. Snažte se přidat suroviny, které jsou ideální, protože obsahují přesné enzymy nezbytné pro jejich trávení.

Komplexní sacharidy

Nadace pro cystickou fibrózu uvádí, že tlusté pankreatické enzymy se uvolňují v tenkém střevě a pomáhají trávit určité potraviny, jako jsou složité sacharidy. Vyvarování se zpracovaných a složitých sacharidů může zabránit stresu na pankreatu. Držte se pryč od výrobků, jako je celozrnný chléb, tortilly z celých zrn, plné tuky a husté krusty. Tyto položky mají tendenci být nejvyšší v komplexních počtech sacharidů.

Protein / Fat

Pankreatické enzymy obsahují amylasu, lipázu a trypsin, z nichž všechny tráví tuky a proteiny. Pokud jsou hladiny pankreatu vysoké nebo nízké, může to vést k syndromu malabsorpce nebo k neschopnosti pacienta trávit tuky nebo bílkoviny podle Johns Hopkins Medicine. Potravinové předměty, jako je máslo nebo maso, jako je hovězí a kuřecí maso, by neměly být vyloučeny z důvodu stresu na pankreatu a jeho enzymech.