Plyometrické cviky pro box

Přehled

Box je sport, který vyžaduje sportovní a silné pohyby pro sportovce, aby uspěl. Plyometrie napodobují fyzické nároky boje a vycvičí vaše tělo rychleji a výbušněji. Doporučujeme zahájit svůj program s trénerem, který je seznámen s plyometriky, než budete pokračovat sami. Proveďte plyometrické cvičení maximálně dvakrát týdně, v krátkých výbuchů s nejvyšší možnou intenzitou, pak se krátce odpočinout předtím, než se přesunete na další set nebo cvičení.

Squat Jumps

Squat skoky jsou efektivní plyometrické cvičení pro vývoj výbušnosti a síly nohou. Chcete-li provést, postavte se nohama o něco širší než šířka ramen s prsty směřujícími dopředu. Přejeďte si ruce před hruď. Pomalu se do ní přitiskněte, dokud vaše stehna nejsou paralelní s podlahou. Při cestě nahoru stlačte co nejvíce výbušně, skákajte co nejvyšší. Pozemek jemně a ujistěte se, že jste ve správné výchozí pozici před opakováním. Dokončete tři sady po 10 opakováních.

Plyometrické posuny

Plyometrické kliky také zvyšují výbušné schopnosti hrudních a ramenních svalů, které jsou užitečné při házení rychlých úderů. Chcete-li spustit, začněte v základní pushup pozici s rukama mírně širší než vaše ramena. Snižte se na podlahu normálním, řízeným tempem. Zastavte se těsně před dotykem na podlahu. Na cestě nahoru, zatlačte co nejvíce výbušně a způsobte, že vaše ruce vystoupí z podlahy. Pozemně jemně vraťte do pozice pushup a opakujte. Dokončete tři soubory se šesti až deseti opakováními.

Bounding

Bounding zlepšuje sílu a sílu nohy a učí nohy, jak omezit dobu, po kterou jsou na zemi, než mohou změnit směr. Chcete-li provést, explodujte dopředu jednu nohu co nejdále dopředu a přistáhejte na opačnou nohu. Ihned, jakmile přistanete na své olověné noze, vybuchnou ji dopředu a houpající se zadní nohou dopředu. Pokračujte ve skoku jedné nohy a na druhou co nejrychleji. Je důležité minimalizovat dobu, po kterou je vaše noha na podlaze. Vyplňte tři sady s 10 hranicemi.

Lékařské míčové průsmyky

Lékařské míčové průsmyk rozvíjí výbušné schopnosti hrudního a ramenního svalstva, které se při házení dělají. To lze provést s partnerem nebo proti zdi. Chcete-li provést, postavte se nohama mírně za šířku ramen. Držte lékařskou kouli s oběma rukama na hrudníku. Zatímco držíte nohy zasazené, použijte obě ruce, abyste vytlačili lékovku tak daleko dopředu a výbušně, jak je to jen možné. Dokončete tři sady šesti opakování.

Lékařské lopatky dále rozvíjejí výbušnost horní části těla a současně zlepšují schopnost abdominálů a jádra udržovat stabilitu těla. Chcete-li provést, chyťte lékařskou kouli oběma rukama a držte ji nad hlavou. Začněte s nohama na ramenou, pak postupujte mírně dopředu jednou nohou a explodujte dopředu a ohněte se kolem pasu, házíte nebo “zabouchnete” lékařskou kouli tak, jak je to možné, na zem před vámi. Dokončete tři sady šesti opakování.

Lékařské míče Slamy