Pozitivní účinky proviron

Přehled

Proviron, obchodní značka pro mesterolon, je syntetický typ mužského pohlavního hormonu. Mesterolon, chemicky známý jako 1-methyl-5a-dihydrotestosteron (DHT), je methylován (přidáním methylové skupiny -CH3), což činí aktivní steroid velice podobný přirozenému DHT, který se nekonvertuje na estrogen nebo progesteron Hormony) jednou v těle. Proviron má mnoho pozitivních účinků na tělo, včetně zvyšování svalové hmoty, zvýšení hladiny testosteronu a léčby mužské sexuální dysfunkce.

Testosteronový zesilovač

Proviron je sám o sobě považován za slabý steroid podle studie A.T. Kicman publikoval v British Journal of Pharmacology. Má však jedinečné vlastnosti, které z něj činí užitečný a účinný zesilovač, zejména testosteron. V normálních hladinách v těle je testosteron většinou neaktivní, protože většina z nich je vázána globulinem vázajícím pohlavní hormony (SHBG) a albumin. Proviron má také velkou afinitu k SHBG, takže pokud se podává, bude se vážit na SHBG, což zanechá více testosteronu zdarma.

Zvyšte svalovou hustotu

Zvýšení volného testosteronu pak může zprostředkovat anabolické aktivity včetně syntézy bílkovin, které zase zvyšují svalový zisk. Estrogen je aktivní a účinný pouze v případě, že je navázán na estrogenní receptory. Proviron snižuje schopnost těchto estrogenových receptorů, které se vyskytují ve svalovině, vázat na estrogen, a tím snižovat množství aktivního estrogenu. Navíc Proviron má afinitu k enzymu aromatázy, což je enzym v těle, který se váže na testosteron a přeměňuje ho na estrogen. Když se Proviron váže na enzym, blokuje testosteron z vazby, a tím snižuje množství produkovaného estrogenu. Tyto účinky vedou k poklesu nahromadění vody v těle, což dává svalům štíhlejší a tvrdší vzhled.

Léčba impotence

Impotence, označovaná také jako erektilní dysfunkce, je neschopnost dosáhnout nebo udržovat erekci. Jednou z příčin impotence je nízká hladina testosteronu. Proviron, jak je popsán v části výše, má schopnost zvýšit testosteron, který pak může zmírnit příznaky impotence.

Léčba infekce

Mužská neplodnost nebo subplodnost je často způsobena problémem s produkcí spermií. Ačkoli úplný mechanismus mužské fertility ještě není pochopen, je známo, že produkce spermií závisí jak na androgenu (jako je testosteron), tak na gonadotropiny, které jsou hormony, které stimulují pohlavní orgány. Androgeny byly použity k léčbě problémů s neplodností, ale často snižují sekreci gonadotropinu, což je činí neúčinným pro vyvolání produkce spermií. Proviron stimuluje androgeny a má málo na žádný vliv na gonadotropiny podle studie, kterou vypracoval Patrick Bye a publikoval v Postgraduální lékařský věstník. Proviron je proto žádoucí kandidát na léčbu některé mužské neplodnosti a pokračuje další studie.