Pravidla pro záhyb v lakróze

Přehled

Brankář má naprostou ochranu v záhybu, což je malá oblast kolem cíle. Ale když brankář vystoupí mimo záhyb ve snaze získat míč, může protilehlá hráč zahnat pod brankářskou tyč, aby odrazil míč. Brankář je nejčastěji doporučován, aby zůstal v chráněném “domově”, pokud si nemůže být jistý, že by získal míč nebo že ho kontroluje z opěrné hole, podle knihy “Lacrosse: Technique and Tradition”.

Velikost

Hloubka o šířce 9 stop je polokruhová v krabičce. V oblasti lakrosu je polokruh široký 18 stop, podle knihy “Lacrosse for Dummies”.

Střelba na cíl

Když hráč útočí do branky, jeho tým ztratí míč. Pokud skóruje v záhybu – nebo dokonce i kroky na lince – je cíl zrušen. Pokud míč vstoupí do sítě předtím, než vystoupí na trať nebo přes ni, stane se gól. Tato pravidla jsou stejná pro pole a lak na pole.

Časové okno

Po brance zastaví míč v záhybu, má 10 sekund, aby získala míč k spoluhráči, který je mimo záhyb. Pokud ztratí tento čas, tým ztratí držení míče, poradí Janine Tuckerové a Maryalice Yakutchikové, autorům “Lacrosse žen”.

Sankce

Útočný hráč, který se nakloní nebo zasáhne branku obránce, je potrestán, pokud nedojde ke střelbě na branku. Obránce je posílá do pokutového území, takže jeho tým má jednoho hráče krátký. Pokud obranný hráč poruší rovinu záhybu, útočící tým dostane nepřímou volnou pozici, která je na úrovni s cílovou čárou na 12měsíčním ventilátoru, který míří na stranu bránky. Výjimkou je hráč, který je “zastoupen”, aby stáhl brankáře, zatímco brankář je mimo záhyb.

Pokud se jiný hráč než brankář dotýká míče rukou, když je mimo záhyb, druhý tým získá míčové držení podle “Lacrosse for Dummies”.

Mimo záhyb