Pravidla trestu pro obtížné teenagery

Přehled

Teenageři se s oblibou ztěžují, zvláště pokud jde o zodpovědnost a disciplínu. Procházejíc jemnou čárou mezi dětstvím a dospělostí, většina dospívajících bojuje s prosazováním své vlastní svobodné vůle, což vede ke vzpouře proti rodičům. Nejlepší způsob, jak si uvědomit pravidla trestu pro obtížné teenagery, je nejprve nastavit základní pravidla s teenagem a poukázat na důsledky, takže vaše dospívající vědí předem, jaký typ přestupku si zaslouží určité nežádoucí důsledky.

Smlouva

Vaše pravidla by měla být vždy jasně vyjádřena v domácí smlouvě, že vás i vaše dospívající znamení, říká TeensWithProblems.com. Smlouva vám umožňuje představit si různé scénáře a předložit správný trest pro každý případ špatného chování. To vám a vašim dospívajícím umožňuje komunikovat o chování a trestu, takže jste na stejné stránce, bez nedorozumění.

Výsady

Odvolání privilegií je ideální způsob, jak potrestat vaše obtížné dospívající. Jako nezletilý pod vaší péčí, je na vás, abyste řekl, co váš těžký dospívající může a nemůže dělat. Zůstat s přáteli, řídit auto a mít volné zákaz vycházení jsou všechna oprávnění a neměli byste se cítit špatně, když jste je odstranili, když byl váš dospívající obtížný. Brzy se dozví, že tyto výsady jsou získány díky tvrdé práci a důvěryhodnosti.

Technika

Většina dospívajících je poměrně závislá na technologii, protože typicky komunikuje s ostatními. Odstranění schopnosti tvých dospívajících komunikovat prostřednictvím technologie jim může pomoci jim věnovat nějaký čas bez rozptýlení přátel a přemýšlet o jejich obtížném chování. Odstraňte počítač, mobilní telefon, domácí telefon nebo herní zařízení, dokud se nebude chtít lépe chovat.

Odpovědnost

Poskytnutí zvýšené zodpovědnosti tvému ​​dospívajícímu, když je obtížné, se může zdát nepředstavitelné. Ale tím, že přidáváte do jejího seznamu povinností, jako je péče o domácnost, mytí automobilu nebo péči o menší sourozence, dáte svého dospívajícího zájem doma. Zatímco ona bude pravděpodobně zabránit myšlence na další práce, bude ji naučit, že obtížné chování jen ji přitahuje více v cestě odpovědnosti, která nakonec zkracuje její svobodu a čas s přáteli.

Když má váš dospívající problém ve škole, váš první instinkt je obrátit se na učitele a ředitele, abyste se ujistili, co můžete udělat, aby se věci zlepšily. Ale někdy spěcháte na vaši obtížnou teenovou záchranu, pouze ho učí, že se nemusí cítit zodpovědný za své činy, protože vědí, že se dostanete na místo a vyčistíte nepořádek. Místo toho povolit přírodní následky, říká Heartlight Ministries. Může to být zpočátku těžké, ale je to jediný způsob, jak se vaše dítě naučí být zodpovědné. To je ideální forma trestu.

Přírodní důsledky