Příčiny špatného kovového dechu kávy

Přehled

Káva je nápoj, na který se pravděpodobně spoléháte, abyste se cítil vzhůru a bdělý. Jiní si mohou snadno všimnout, že jste piják kávy, ale nemusí to být kvůli vaší energetické úrovni. “Kávový dech” se stal neslavně spojeným s populárním americkým nápojem. Různé teorie existují, co se týče příčiny stálého “kovového” pachu v ústech, a někteří vědci věří, že to vůbec není způsobeno kávou vůbec.

Kyselé prostředí

Jednou z nejběžnějších teorií o příčině dechu kávy je, že káva je kyselá. Káva vytváří v ústech kyselé prostředí, které umožňuje růst a reprodukci bakterií. Toto kyselé prostředí je příčinou kovové chuti a vůně, které zůstávají v ústech po pití kávy, zprávy o zdravotním postižení.

Suchá ústa

Samotná káva nemusí být příčinou špatného dechu, zaznamenává registrovaná sestra Justyna Trzesniowksi na 891 ABC Adelaide. Místo toho může být skutečná příčina, že káva byla spotřebována na prázdný žaludek. Vzhledem k tomu, že káva je diuretikum, může způsobit, že vaše ústa vysuší, pokud ji vypijete bez jakéhokoli jiného jídla nebo vody. Tato suchá ústa podporuje růst bakterií, říká Trzesniowski. Tento účinek se zhoršuje, když se mléko nebo smetana v kávě přidávají do suché ústa s bakteriemi, uvádí odborník na dech z univerzity Tel Aviv Mel Rosenberg. To může způsobit určitý druh fermentace mléka a bakterií, což vede k nepříjemným pachům.

Intolerance a refluxní reakce na laktózu

Nedostatek laktosy a preexistující vysoké hladiny kyselin v těle mohou také přispět k dechu kávy, tvrdí Trzesniowski. Lidé s laktózovou intolerancí mohou mít tuto špatnou reakci na kávu s mlékem, zatímco jiní mohou mít zažívací potíže nebo reflux – což je stav, o němž není známo, že osvěží dech. Pokud trpíte intolerancí laktózy, možná budete chtít hledat možnost nondairy krém.