Přírodní a bezpečné sexuální zesilovače pro muže

Přehled

Mužské sexuální zesilovače lze klasifikovat různými způsoby. Jednou z možností je rozlišovat mezi syntetickými léky, jako je Viagra, a přírodní léky. Dalším způsobem je klasifikace sexuálních zesilovačů podle funkce – některé zesilovače jsou účinné proti erektilní dysfunkci, ale nezvyšují sexuální touhu, zatímco jiné jsou účinné proti erektilní dysfunkci a působí současně jako afrodiziakum.

Ženšen

Kořen ženšenu je tonikum, což znamená, že jeho přínosy se postupně zvyšují. To je také považováno za adaptogenní, což znamená, že může zvýšit odolnost vůči stresu, úrazu, únavě a úzkosti. Zvyšuje celkovou vitalitu a sexuální výkonnost, podle výzkumu E. Nocerina, M. Amato M a A.A. Izzo z Neapolské univerzity. Ačkoli tato studie dospěla k závěru, že ženšen je bezpečný, pokud se používá správně, nesprávné použití může mít za následek vysoký krevní tlak, průjem, neklid, vaginální krvácení a bolest v prsou nebo mléčné žláze.

Ajurvédské byliny

Ajurvédské byliny odkazují na třídu bylinných léků, které byly v Indii používány po tisíce let. Studie s použitím potkanů ​​jako subjektů naznačuje, že některé z těchto bylin jsou účinné proti erektilní dysfunkci a současně zvyšují sexuální touhu, podle studie M. Thakura, N.S. Chauhan, S. Bhargava a V.K. Dixit na univerzitě Dr. H. S. Gour v Sagaru v Indii. Ačkoli ájurvédské byliny v čisté formě neobsahují žádné zvláštní zdravotní problémy pro dospělé, US Food and Drug Administration varuje, že některé výrobky Ayurvedy obsahují potenciálně škodlivé těžké kovy.

Ústřice

Tým amerických a italských vědců, vedený profesorem chemie na univerzitě v Barry University a Raul Mirza a Antimo D’Aniello z laboratoře neurobiologie v Neapoli, George Fisher, na konferenci americké chemické společnosti v roce 2005 oznámil, že ústřice jsou účinné Proti erektilní dysfunkci a působí jako silné afrodiziakum, protože obsahují vzácné aminokyseliny, které vyvolávají zvýšené hladiny pohlavních hormonů. Ačkoli jsou nejúčinnější při konzumaci syrových, ústřice někdy obsahují bakterie Vibrio parahaemolyticus, které mohou způsobit gastrointestinální onemocnění podle lékaře San Diega Wilma Wooten. Gastrointestinální onemocnění může být obzvláště nebezpečné pro osoby se slabým imunitním systémem. (Viz odkaz 6)

Yohimbe

Yohimbe je chemická látka, která se nachází v kůře stromu Pausinystalia yohimbe. Yohimbin hydrochlorid je dostupný na předpis v USA k léčbě erektilní dysfunkce, podle Mayo Clinic. (Viz odkaz 7). Americké národní instituty zdraví hlásí, že byl použit k zmírnění sexuálních vedlejších účinků některých antidepresiv. (Viz odkaz 5) Yohimbe nebylo prokázáno, že zvyšuje sexuální touhu u mužů. Yohimbin hydrochlorid byl spojen s vedlejšími účinky, jako je vyrážka, propláchnutí, potíže s dýcháním, kašel, výtok z nosu, nevolnost, zvracení a další příznaky, avšak tyto příznaky se obvykle neobjevují, pokud se užívají v doporučených dávkách.