Přírodní, domácí léky proti kašli a potlačující účinky

Přehled

Většina kašle se vyskytuje jako příznaky nachlazení, chřipky nebo sinusových infekcí, i když vážnější problémy, jako jsou infekce plic, mohou také způsobit kašel. Ve většině případů kašel vyčistí hrdlo a dýchací cesty hlenu a jiných dráždivých částic. Pokračující nebo silný kašel může znamenat závažnější problém. Obvykle kašel projde za méně než dva týdny, a přírodní léky proti kašli vám pomohou vyrovnat se s nepohodlí. Pokud váš kašel trvá déle než dva týdny, poraďte se s lékařem, abyste zjistili příčinu a další léčbu.

Pepřený čaj

Peppermint, bylinka, která se běžně užívá k léčbě kašle a dalších příznaků nachlazení, obsahuje mentol, který snižuje hlen a pomáhá uvolnit z plic. Lékařské centrum v Marylanské univerzitě doporučuje používat mátovou pokožku pro léčbu mokrého a suchého kašle doma. Pro dosažení nejlepších výsledků udělejte mýdlový čaj tím, že namočíte 1 lžičku. Sušené máty peprné v 1 šálku vroucí vody po dobu 10 až 15 minut. Naplňte vyhozené bylinky z kapaliny, oslaďte medem, pokud je to žádoucí, a vypijte až tři poháry denně, když se budete cítit kašel.

Honey Cough Syrup

Honey uklidňuje bolest v krku a může pomoci potlačit kašel. Studie z roku 2007 publikovaná v Archivu dětské a dětské medicíny zjistila, že med byl lépe účinný při potlačení kašle než léky, které jsou bez lékařského předpisu. Ve své knize “Přírodní, alternativní a doplňková zdravotní péče” doporučuje společnost Roxana Huebscher vyrábět si vlastní sirup z kašle z medu pomocí kombinace jedné části medu s devíti díly citrónové šťávy a ohřevu, jenž je dostatečně dlouhá na to, aby se spojila. Vezměte 1 lžičku. Směsi, jak často je třeba pro kašel. Přebytečný přípravek skladujte ve skleněné lahvičce nebo nádobě s víčkem a připravte čerstvou dávku denně. Nedávejte med dětem mladším 2 let.

Stroužky a med

Křehké hřiby bolet bolest v krku, zatímco med pomáhá potlačit kašel a uklidňuje zanícené krční tkáně. V knize “1801 domácí prostředky: Důvěryhodné léčby pro každodenní zdravotní problémy” Asociace Reader’s Digest naznačuje smíchání 5 nebo 6 celých hřebíček v 1 šálek medu a ponechání směsi v chladničce přes noc. Odstraňte z rána hřebíček a vyhoďte. Pro dosažení nejlepších výsledků užijte 1 lžičku. Na 1 polévkovou lžíci. Medu, který je infikován hřebíčkem, tak často, jak je potřeba potlačit kašel.

Tymiánový sirup z kašle

Tymián, tradiční bylinný prostředek pro respirační potíže, může pomoci zmírnit kašel. Německá komise E, národní panel odborníků na léčivé rostliny, schvaluje bylinu pro léčbu bronchitidy a kašle. Jude C. Todd, autor knihy “Jude’s Herbal Remedies”, navrhuje, aby si vyrobil svůj vlastní tymiánový sirup na kašel doma. Nalijte 2 šálky vroucí vody na 2 polévkové lžíce. Vysušený tymián a nechá směs vychladnout, až se ochladí na pokojovou teplotu. Naplňte a přidejte 1 šálek medu. Přeneste do skleněné nádoby s víčkem a dobře promíchejte a promíchejte před každým použitím. Vezměte 1 polévkovou lžíci. Až šestkrát denně, aby zmírnila bolest v krku, nachlazení a kašel.