Přírodní domácí prostředky pro ekzém na dlaních a uvnitř prstů

Přehled

Podle Mayo kliniky, nejpravděpodobnější příčiny ekzému, také známý jako atopické dermatiti, jsou alergie a suchá podrážděná kůže v kombinaci s poruchou imunitního systému. Zatímco ekzém může být nepříjemný a trapný pro trpícího, existují některé domácí léky, které mohou pomoci odstranit ekzém na dlaních a uvnitř prstů. Tyto léky však nebyly schváleny správou potravin a léčiv, takže byste se měli před vyšetřením poradit s lékařem nebo dermatologem.

Olivový olej a kokosový olej

Podle Jethro Kloss, autor knihy “Zpátky do Edenu: Klasický průvodce rostlinnou medicínou, přírodní potraviny a domácí prostředky od roku 1939”, směs olivového oleje a kokosu může být použita na suchou pokožku nebo na pomoc při hojení ekzému na těle . Pro použití olivového oleje a kokosového oleje na dlaních a uvnitř prstů smíchejte jeden díl olivového oleje a jeden díl čistého surového kokosového oleje v malém kontejneru nebo láhvi s pevným víkem. Vložte malé množství směsi do dlaní a jemně masírujte oleje na jednu až dvě minuty. Další výhodou je, že si ruce můžete umýt ruce a nechat olej na kůži přes noc. Tento přípravek může být používán tak často, jak je potřeba, pokud nezhoršuje ekzém. Pamatujte, že byste měli používat pouze čistý olivový olej a surový čistý kokosový olej, protože oleje s přidanými přísadami mohou zhoršit pokožku nebo být méně přínosné.

Koloidní ovesné vločky

Podle Matky přírody může být webová stránka věnovaná poskytováním léků pro potíže se zdravím a kůží, kouření v koloidní ovesné váze – což je prostě ovesné vločky do jemného prášku – může pomoci zmírnit ekzém kdekoli na kůži. K použití koloidní ovesné vločky na ekzém vyplňte vařič vlažnou vodou a přidejte dvě šálky koloidní ovesné vločky. Namočte do vany po dobu 15 až 20 minut, opláchněte kůži studenou vodou do sprchy nebo vany, abyste odstranili veškeré zbytky a pokožku osušte čistou utěrkou. To by mělo také pomoci zmírnit svědění. Ošetření koloidní ovesné vločky může být použito denně, pokud nedráždí vaši pokožku nebo nezhoršuje váš ekzém.

Aloe Vera gel a levandulový esenciální olej

Podle Melanie A. Sachsové, autora “Ayurvedic Beauty Care”, směs přírodního aloe vera gelu a levandulového esenciálního oleje se běžně používá k léčení ekzému na různých částech těla. Chcete-li použít gel z aloe vera a levandulový esenciální olej, promíchejte v malé nádobě jeden díl levanduleového esenciálního oleje s 10 díly gelu aloe vera. Jemně aplikujte hustou směs na dlaně a vnitřek prstů a jemně masírujte dvě minuty. Ruce položte na ruce a nechte směs přes noc. Ráno jemně umyjte ruce studenou vodou a jemným čisticím prostředkem, než vyčistíte. Tato léčba může být použita každou noc, pokud nedráždí pokožku.