Přírodní hot flash nápravě

Bylinné prostředky

Většina návalů tepla není způsobena zdravotním stavem, ale normální reakcí na hormonální výkyvy žen. Oni obecně ustoupí poté, co hladiny estrogenu stanou se stabilnější pár let po menopauze. Některé environmentální podmínky, potraviny a návyky mají tendenci vyvolávat návaly horké vody. Existují léky, které pomáhají odstranit nebo zmírnit výskyt a závažnost návalů tepla, ale některé ženy jsou znepokojeny potenciálními zdravotními riziky chemicky produkovaných hormonů a proto se rozhodnou použít přírodní léky.

Estrogeny rostlin

Některé ženy naleznou úlevu z bylinných léků – buď samotné nebo ve směsi. Černohlávek, dong quai, kořen z divokého jamu, zlatožluté, bílé vrby, šalvěje a bílé pivoňky jsou bylinky, které pomáhají ochlazovat tělo, říká Dr. Susan Lark na webové stránce Project Aware. Tyto bylinky se nacházejí v obchodech se zdravou výživou, obchodů s drogami, v některých obchodech s potravinami a ve slevových prodejnách. Pro nejtěžší horké záblesky vyhledejte směsnou směs těchto bylin.

Potraviny a výživové doplňky

Zvýšení záblesku není v asijských zemích obvyklé, jak uvádí internetová stránka Power-Surge. Důvodem může být, že asijské ženy obvykle konzumují sójové boby, které obsahují fytoestrogeny (rostlinné estrogeny). Jíst stravu s vysokým obsahem sóji a vedlejšími produkty sóji může pomoci zmírnit výskyt návalů tepla a nočního potu. Sójové ořechy, tofu, sójové mléko a sójové doplňky se nacházejí ve většině obchodů s potravinami.

Změny ve stravě

Vzhledem k tomu, že horké záblesky způsobují ztrátu vitamínů B a C, hořčíku, vápníku a draslíku, přidávání potravin a výživových doplňků těmito živinami může poskytnout určitou úlevu. Chcete-li získat tyto vitamíny a minerály z jídla, jíst stravu s různými druhy ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.

Zůstaňte ochlazení fyzicky a emocionálně

Mnoho žen zjistilo, že odstranění nebo omezení bílé mouky, bílého cukru a alkoholu pomáhá snižovat závažnost a počet horkých záblesků. Jiné potraviny, které mohou vyvolat návaly horka, zahrnují horkou papriku, kofein, rajčata, citrusy a nasycené tuky.

Zkuste udržet teplotu prostředí na chladné úrovni. Nepoužívejte tepelné oblečení, vlnu, roláky a polyester. Bavlna a směsi přírodních tkanin dýchají a pomáhají odvodit vlhkost z pokožky. V noci použijte tenký plech a nechte deku na spodní straně postele. Vyhněte se zbytečnému stresu. Pokud máte vysoký stres nebo osobní život, můžete najít nějakou úlevu cvičením jógy, biofeedback a meditace. Pravidelné tréninky vám také pomohou vypořádat se se stresem, což může snížit výskyt návalů horké vody.