Přírodní léčba problémů s erekcí

Bylinné varování

Pro ty, kteří nechtějí užívat pilulku založenou na chemických látkách pro potíže s erekcí, existuje několik návykových látek, které by mohly pomoci. Zda je příčina erektilní dysfunkce fyzická nebo psychická, nebo obě, přírodní a domácí léky jsou k dispozici pomoci. Některé bylinné léčivé přípravky mohou mít nebezpečné vedlejší účinky a je třeba je přistupovat s opatrností, zatímco některé behaviorální a zdravotní péče mohou pomoci bez problémů v oblasti bezpečnosti.

Možné opravné prostředky

Americká akreditační zdravotní komise byla citována v New York Times s komentáři ohledně možných nebezpečí a vedlejších účinků některých bylinných “léků” pro ED. Vzhledem k tomu, že správní úřad pro potraviny a léčiva nepotvrzuje bylinné prostředky, článek v časopise Times varuje lidi, aby si dali pozor. Příklady zahrnují látku známou jako yohimbe, která je převzata z kůry západní Afriky a může způsobit nespavost, nevolnost, závratě a dokonce selhání ledvin. Další vzorky zahrnují “GBL”, které mohou způsobit záchvaty, “DHEA”, které se mohou nebezpečně vzájemně ovlivňovat s jinými léky a “španělský lék” ze sušených brouků, které mohou způsobit spálení v močovém traktu.

Svědomí přistupuje

Některé nápravné opatření se zdají být méně nebezpečné a mohou mít užitečný účinek na ED. Dýňová semena, Černý srnčík, Ginkgo Biloba, Anýz a Kardamon jsou uvedeny v britském webu Organic Nutrition. Ženšen je také zmíněn s upozorněním na jeho užívání po dobu delší než tři týdny nebo pokud máte vysoký krevní tlak.

Některá nápravná opatření, která jsou vyvíjena pracovníky Mayo Clinic, mohou mít nejmenší dopad a nejvyšší účinnost. Omezení alkoholu (deprese), zastavení tabáku a užívání nelegálních drog, pravidelné cvičení, snížení stresu, přiměřený spánek a poradenství v oblasti deprese jsou doporučeními, která jsou pozitivní a funkční. Bez ohledu na to, jaký je postup, je třeba provést osobní konzultaci s lékařem před zahájením jakéhokoli postupu.